Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den lze aplikovat injektaz do zdiva z betonu dum stary cca 100 let zdivo bych přirovnal tvarove k stracenemu bedneni děkuji za odpoved

Obrázek
  • Petr stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Ano, je to v podstatě ztracené bednění. U tohoto velmi málo porézního zdícího systému, ale přesto také nasákavého pro vodu/vlhkost se řiďte všemi zásadami pro Systém AquaStop Cream, jako je správná výška linie vrtů, aby např. nemohlo dojít k přemostění vlhkosti, použití aktivátor (málo porézní materiál), atd., ale přeci jen u tohoto specifického materiál doporučuji pro spolehlivý výsledek, tj. zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti, rozdílné některé postupy. Jsou to v podstatě pouze dvě změny, než je doporučený technologický postup u běžně používaných materiálů. Prní změna je ta, že doporučuji zkrátit osové vzdálenosti injektážních vrtů na 600 mm, max. 700 mm. Druhá změna je ve změně pokrácení vrtů. Zkrácení vrtů proveďte menší, než je doporučených 30- 40 mm, ve Vašem případě ztraceném bednění zkrácení vrtů pouze o 20 mm než je jeho skuteční tloušťka, což je v podstatě nedovrtaná zadní části korpusu ztraceného bednění. Doba dispergace bude delší, než je tomu u běžných stavebních materiálů, ale toto není pro nikoho tak důležité. Důležité je, že injektážní emulze AquaStop Cream se bude šířit do doby, než se aktivní látky nevsáknou do okolí vrtů. Přiblížením vrtů dojde k propojení jednotlivých clon vznikajících okolo vrtů a tím vznikne (v příčném řezu betonového zdiva) i u tohoto méně nasákavého materiálu funkční bariéra pro zamezení vzlínající vlhkosti. Jen je ale potřeba počítat s navýšením spotřeby, jelikož kalkulačka pro výpočet spotřeby je nastavená pro běžnější používané druhy zdiva a tím na osové vzdálenosti po 100 mm. Vaše navýšení při zkrácených osových vzdáleností a i menšího pokrácení vrtů se při realizaci, dle výše uvedeného doporučení, bude pohybovat mezi 80-90%, než Vám vypočítá kalkulátor pro výpočet spotřeby. Určitě mi rozumíte.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268