Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
chtěl bych se optat, zda by bylo možné použít váš krém na betonovou zídku plotu, nebo je toto možné opravdu jen u zdiva se spárou, nebo kamenného? Předem děkuji, s pozdravem krásného dne Rakaš.

  • Marek Rakaš stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Krémová injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream nemá žádné omezení. Tím je myšleno, pro vytvoření dodatečné hydrofobizace/ hydroizolace v běžně používaných stavebních materiálech pro zamezení vzlínající vlhkosti. Průběžná spára je samozřejmě ideálním místem pro krémovou injektáž, ale to platí i pro mechanické metody. Ale na rozdíl od mechanických metod, se dá krémová injektáž provádět v horizontálním, vertikálním, šikmém, obloukovém, kaskádovitém provedení, ale i v nepravidelných křivkách, z čehož plyne, že není určená pouze pro zdivo s průběžnou spárou. Je to dané tím, že se zdivo navrtává, což je myslím jasné. Systém AquaStop Cream se dennodenně realizuje nejen ve zdivu s vodorovnou spárou, ve zdivu smíšeném, kamenném, ale i v jiných stavebních přírodních a průmyslově vyráběných materiálech. Proto jsem použil tu první větu. Takže hydroizolační clony ve zdivu se provádí dle potřeb, kde je třeba vzlínající vlhkosti vytvořit bariéru pro její zastavení. Injektážní krém AquaStop Cream se po vyplnění vrtů postupně vsakuje/disperguje do kapilárního systému zdiva, tj do pórů a kapilárách zdiva a tak vytváří trvalou vodoodpudivou vrstvu. U Systému AquaStop Cream platí jedno, ale naprosto zásadní pravidlo, anebo fyzikální a chemická vlastnost. Kudy ve zdivu vzlíná vlhkost, tak při správném navrtání a dostatečném vyplnění vrtů injektážní emulzí vznikne hydroizolační clona.
A teď už k Vašemu konkrétnímu dotazu.
Betonová zídka je jistě zavlhlá a tím, že jsem v předchozích větách částečně vysvětlil, že kudy kapilárně vzlíná vlhkost atd…. , tak lze i v této betonové zídce zhotovit spolehlivou hydroizolaci pro zamezení vzlínající vlhkosti. Jen je třeba upravit běžný technologický postup. Ve Vašem případě bych doporučil zhotovit vrty v osových vzdálenostech 60 – max. 70 mm. Vrtejte na celou tl. zídky s případným provrtáním. Tím hloubka vrtů bude na celou tl. zdiva. Případně vrty pokracujte o cca 20 mm. V případě, že vrty byste vrtal skrz, tak po vyčištění vrtů tlačeným vzduchem jednu stranu vrtu uzavřete buďto námi dodávanou polystyrénovou zátkou, kterou zasunete dočasně jen na její polovinu, což bude v tomto případě pokrácení vrtu o 10 mm, anebo vrt z jedné strany povrchově zatěsníte rychle tuhnoucím cementem. Vše se trochu liší od běžného postupu pro více porézní materiály, ale je to přeci jen beton a tak se liší i běžný technologický postup. Ale v případě, že se takto provede krémová injektáž, ucelená hydrofobní clona v betonové zídce určitě bude plně funkční pro zamezení vzlínající vlhkosti. Pro jistotu upozorňuji na zvolení správné výšky vůči terénu. Vrty musí být nad úrovní terénu, anebo injektážní linie může být pod úrovní terénu, ale stavební dílec musí být odizolovaný, od výšky terénu do hloubky pod injektážní linii, a to svislou hydroizolací, vzduchovou mezerou apod., aby nemohlo dojít k přemostění vlhkosti nad injektáž. Toto pravidlo platí pro všechny vodorovné hydroizolace spodní stavby.

Ukázka ztraceného bednění
v nádobě z vodou
3d ztracene bedneni

Ukázka ve 3D

Sanace – Injektáž Ztracené bednění

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268