Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

je možné injektáž provést vertikálně? Vybourám podlahu, následně odkopu zeminu u zdi až na základ a provedu vodorovnou injektáž (červeně). Poté bych na část, která bude pod úrovní podlahy nanesl AquaStop Bitumen 2K® a na něj nalepil buď XPS nebo dal nopovku, aby se izolace nepoškodila při zpětném zásypu. Potřebuji ale vyřešit zabránění přemostění vlhkosti do této ošetřené zdi z čelní zdi a špalety vrat, které jsou z venkovní části pod úrovní terénu a navíc výškový rozdíl vchodu od garáže je oddělen kamennou zídkou. Uvažoval jsem provést vrty (zeleně) v rohu místnosti vertikálně a tím vytvořit vertikální bariéru a zabránit přemostění.

Má toto řešení šanci na úspěch?

Děkuji

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den,
na Váš dotaz se mi velmi dobře odpovídá jelikož je odborně popsaný a s přiloženým řezem mi přidáváte snadnou prostorovou představivost. Postup, který popisujete ve Vašem dotazu, je správný a plně s ním souhlasím. Jedinou nejasnost, kterou máte, je ve vertikální injektáži. Tím, že se zdivo navrtává a následně vyplňuje krémovou emulzí, v podstatě neexistuje jakékoliv omezení co do zhotovení různých směrů a tvarů dodatečně vytvářené hydroizolace ve zdivu. Injektáže zdiva pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti se obecně vnímají jako horizontální injektážní linie, což je opravdu nejčastější provedení. Avšak v praxi se běžně provádějí i injektáže v kaskádách, obloucích, nakloněných rovinách, ale i nepravidelných provedeních a často i ve vertikálách. Prostě v místech, kde je potřeba vytvořit hydroizolační bariéru zabraňující šíření vlhkosti zdivem. Horizontální injektáž se většinou provádí z důvodů, aby ze zavlhlé konstrukce nedocházelo k přemostění, anebo přesunu vlhkosti, do konstrukce izolované a sanované a kde tyto konstrukce jsou navzájem stavebně provázané. To je samozřejmě i Váš případ. Osové vzdálenosti u horizontální injektáže doporučuji z určitých důvodů zkrátit na 70 – max. 80 mm, než je doporučeno u horizontální injektáže ve spáře, kde se osové vzdálenosti provádějí obvykle po 100 mm. To je jediný technologický rozdíl mezi horizontálním a vertikálním provedením. V případě, že budete postupovat dle mého doporučení, výsledek bude spolehlivý.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268