Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

plánujeme odvlhčení smíšeného zdiva v délce cca 4 m (tloušťka max. 40 cm) včetně jednoho přilehlého rohu v místnosti. Spotřebu AquaStop Cream jsem si již na Vaší kalkulačce spočítala, ale nejsem si jistá co dalšího pro zhotovení svépomocí společně objednat, aby to kompletní. Myslím asi nějaké injektážní zařízení, vrták a špunty. Ale vůbec si nejsem jistá, tak Vás prosím o radu, abychom pak v průběhu prací nezjistili, že nám něco chybí.

Děkuji za Vaši ochotu a za Váš čas a přeji hezký den.

  • Libuše Machačová stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Ano, chápu Vás. Spotřebu jste si spočítali. Já jsem si provedl rychlý výpočet, dle Vašich uvedených parametrů, a spotřeba mi vychází při vyšším přepočtovém koeficientu cca 2,5 litrů. Doporučuji si vybrat vhodné balení. Pro menší rozsahy prací je možné použít balení „salám“, tuba, které mají obsah 0,5 litrů, což by bylo 5 x balení. U balení tuba nepotřebujete žádné aplikační zařízení. U balení „salám“ je třeba si zakoupit pistoli pro „salám“. Tato balení jsou určená k malým rozsahům prací. Obsah injektážního krému v těchto baleních je ale dražší, než v kbelíkových balení. V případě, že byste si chtěli zakoupit injektážní krém v kbelíkovém balení, pro Váš rozsah prací by to bylo 3 x jednolitrové balení. K tomuto balení je třeba si zakoupit pro výplň vrtů injektážní pistoli Univerzál, případně injektážní pumpu, ale vzhledem k Vašemu rozsahu prací bych spíše doporučit pistoli Univerzál. Zdivo musíte navrtat dle našeho doporučeného technologického postupu. K tomu potřebujete svoji příklepovou vrtačku. Vrták, který si vyberte z naší nabídky. Vrták Vám bude stačit jeden. Možná by Vám mohl vyhovovat tento: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/produkt/hobby-vrtak-o-14-mm-delka-460-mm-prac-delka-380/. Dále polystyrénové zátky 50 ks/ jedno balení. Vzduchovou pumpu pro vyčištění vrtů si pro Váš rozsah prací a malou tl. zdiva nekupujte. Vrty vyčistěte/ vysajte vysavačem. A to je myslím vše, co potřebujete. Vlastně mě teď napadla jedna důležitá věc a to chuť do práce, ale vzhledem k Vaší přípravě o tom nepochybuji. Promiňte mi můj humor. Občas mne napadají hlouposti 😊. Věřím, že to bez problémů zvládnete.
S přátelský pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,

moc Vám děkuji za Vaši rychlou a vyčerpávající odpověď. Humor mi vůbec nevadí, obzvláště ne v dnešní „divné“ době. Vlastně jste mi udělali radost, že díky Vaší technologii máme naději na řešení našeho problému. Když jsem na internetu hledala nějaká přijatelná řešení na odvlhčení zdiva, tak jsem byla příjemně překvapená, že by Vaše metoda mohla v našem případě fungovat a navíc, že bychom to mohli zvládnout svépomocí. A teď již jen musím tu moji tzv. „svépomoc“ opatrně nasměrovat a naladit tak, aby s radostí a ochotně začala s přípravami na tuto práci.

Ještě jednou děkuji a přeji krásný den.

  • Libuše Machačová odpovězeno 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Musím říci, že mě Vaše odpověď velmi potěšila. A tak zase já, děkuji Vám. Mějte se moc hezky.
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,

tak jsme se konečně rozhodli, že provedeme již dříve plánované odvlhčení zdiva pomocí Vašeho přípravku. Objednávku jsem již připravila, ale než ji odešlu, tak ještě jednou prosím o konzultaci našeho problému. Náš rodinný dům stojí v řadové zástavbě a právě zeď která přiléhá k sousednímu rodinnému domu je vlhká. Snažili jsme se zjistit důvod vzlínání vlhkosti, ale bohužel i přes kontrolu střech a okapů se nám nepodařila zjistit nějaká zřejmá závada, která by byla důvodem vlhkosti. Myslíme si tedy, že jde o problém u základů této zdi, kam se bohužel nedostaneme. Myslíte, že by nám Váš systém mohl v tomto případě pomoci? Omlouvám se, že se vyjadřuji dost laicky a neumím věci odborně popsat, ale snad mi rozumíte.

Moc Vám děkuji a přeji hezký den L. Machačová

  • You must to post comments

Dobrý den paní Macháčová.
Váš dotaz je vcelku srozumitelný. Chybí mi však spoustu dalších informací, které by mi pomohli celou situaci lépe zhodnotit. Nicméně budu vycházet informací z vašeho dotazu. Píšete, že jedna zeď, o jiných se nezmiňujete, která je přilehlá k sousednímu domu, je vlhká. Píšete, že jste provedli kontrolu dešťového svodu a okapu. Toto je samozřejmě naprosto v pořádku, nicméně tato kontrola pouze vyloučila jednu z mnoha dalších možných příčin a ne zela. Bez kamerového průzkumu nelze zhodnotit stav ležaté kanalizace, která bude pravděpodobně uložena pod domem, ale opět neznám situaci. Pokud by ležatá kanalizace vykazovala jakési defekty, může docházet postupnému zvyšování vlhkosti pod domem, která může ovlivnit zamokřování spodní stavby. Pokud ale jsou zejména vodorovné hydroizolace funkční, většinou únik vody z ležaté kanalizace se ve stavbě neprojeví, je platí také další zákonitost, že hydroizolace, které ještě odolávají působení zemní vlhkosti, nemusí již odolat působení tlakové vody, která se pod domem může hromadit. I toto může být jedna příčin. Mám však jednu a možná zásadní myšlenku, kterou bych radil prověřit. Zavlhající zeď je přilehlá k sousednímu domu a z tohoto faktu vycházím. Domluvte se sousedem, abyste společně provedli kontrolu jeho přilehlých místností, abychom také vyloučili, že příčina není od něj.
Doporučení: než se pustíte do jakýkoliv hydroizolačních a sanačních prací, doporučuji nejprve vyloučit všechny možné příčiny, jako mohou být drobné, ale neustále úniky z rozvodů vody, netěsnosti v odpadech, zatékání vody při sprchování za vanu, ucpané čistící kusy geigrů, košů dvorních vpustí, atd. Zda jsou správně vyspádování okolní plochy od domu, ale i zhodnotit další souvislosti k danému problému. Nemohu Vám s jistotou určit skutečnou příčinu, avšak mých doporučení se můžete řídit. V případě, že byste si nevěděli rady, můžete mě kontaktovat na telefonním čísle 603 589 130. Je také možné při vkládání těchto dotazů přikládat fotografie, nákresy a pod, což mi pomůže při vzájemné komunikaci a v mé poradenské činnosti. Tato věta je také určená i dalším čtenářům v této mnou provozované poradny. Poslední závěrečná věta, každý problém má své řešení, jen je třeba zjistit, čím problém vzniká a nebo vzniknul. Chápu, že zjištění příčiny bývá někdy složitější, ale chtěl jsem Vás trochu uklidnit, že nakonec se řešení najde. Toto platí nejen v oblasti odvlhčení staveb. Mějte se hezky a přeji vám ať vše dobře dopadne. 🙂
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 5 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268