Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • You must to post comments

Dobrý den.
Orientační spotřeba AquaStop Bitumen 2K®
Izolace proti zemní vlhkosti: spotřeba stěrky 4 – 5 kg/m2. Izolace proti netlakové vodě: spotřeba stěrky 5 – 6 kg/m2. Izolace proti tlakové vodě: spotřeba stěrky 6 -7 kg/m2. Hydroizolační stěrka se nanáší ve dvou vrstvách s 24 hodinovou technologickou pauzou o konečné tloušťce vrstvy od 3mm do 5 mm, dle výše uvedeného použití. Vše je uvedeno v TL. viz tento odkaz: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2017/11/TL-AquaStop-Bitumen-2K-2017.pdf
Dodáváme balení 32 kg a 3 kg.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,

prave jsem u vás objednal hydroizolaci. V technickem listu se píše ze na hydroizolaci proti tlakove vode je treba do prvni vrstvy vtlačit výztužnou mřížku ze skleněné tkaniny. Je tím myslena klasicka perlinka?

Děkuji moc.

Martin Veselý.
S pozdravem

MgA. Martin V

  • You must to post comments

Dobrý den. Do první vrstvy hydroizolační stěrky AquaStop Bitumen 2K, do ještě měkkého, nezatuhnuteho povrchu se pro zvýšení pevnosti lehce zatlačí hladítkem sklolaminátová mřížka, perlinka např. Perlinka VERTEX R117 10 x 1 m skelná tkanina 145 g/m². Po technologické pauze cca 24 hodin se zhotoví finální druhá hydroizolační stěrková vrstva, každá vrstva v tloušťce 2 – 3 – 3,5 mm (dle účelu použití), a tím se docílí vyšší pevnosti této již tak mechanicky, ale chemicky odolné hydroizolační stěrky. Tím se obě dvě vrstvy včetně vyztužovací mřížky spojí v jeden vysoce pevný a neoddělitelný celek o tloušťce 4 – 7 mm.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268