Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda může přijít AquaStop Bitumen 2K do přímého kontaktu s polystyrenem, popřípadě jaké doporučujete řešení na oddělení kontaktu. Potřebuji zateplit sokl, kde mám tento hydroizolační nátěr, na který má přijít extrudovaný polystyren. Děkuji.

  • You must to post comments

Dobrý den,
hydroizolační stěrka AquaStop Bitumen 2K může přijít do styku se stavebním extrudovaným polystyrenem, aniž by to mělo negativní vliv na XPS polystyrén a to i v ještě nezatuhlém stavu. V momentě vmísení složky B do bitumenové složky A, která urychluje tuhnutí bitumenové tixotropní hmoty, dochází k urychlení tuhnutí a jeho konečný chemický proces se výrazně zkracuje. V praxi ale není ojedinělé, že se zejména ve výkopech ještě ne na zcela zatuhlou bitumenovou vrstvu přikládají zateplovací extrudované polystyreny, které se tímto, někdy i záměrným postupem v podstatě přikotvují ke svislým konstrukcím. Obecně lze ale říci, že vyzrálá bitumenová vrstva je samozřejmě a zejména mechanicky a chemicky odolnější, ale chemicky již „neagresivní“ k jiným běžně používaným stavebním materiálům. Nevím, zda jsem slovo agresivní vůbec měl použít, ale myslím, že mi rozumíte. V našem výrobku, v bitumenové hydroizolační stěrce AquaStop Bitumen 2K flex, je přimíchaný polystyrénový granulát.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268