Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, mám kamenný dům kde jsem provedl injektáž a nyní se chystám dělat omítky. Omítky mám otlučené od země po strop. Můžu provést celou plochu zdí pomocí AquaSan Porosity? nebo sanační omítku provést třeba jen do poloviny?

Děkuji

  • You must to post comments

Dobrý den.
Původní omítky, jak píšete ve Vašem dotazu, byly od podlahy až po strop odstraněny. Píšete, že jste provedl injektáž zdiva, což je samozřejmě správný postup. Sanační omítky samy o sobě problematiku zavlhání zdí nevyřeší. Toto je ale myslím už obecně známé. Sanační omítku AquaSan Porosity můžete zhotovit do výšky cca 50 cm nad výšku původně vlhkem znehodnocené omítky a zbývající výšku zaomítat vápenocementovou omítkou. Jelikož je omítka AquaSan Porosity svými náklady podstatně nižší, než jsou pytlované sanační omítky, záleží pouze na Vás, do jaké výšky omítky naházíte. Ruční namíchání této omítky finančně vychází přibližně stejně, jako ty nejběžnější klasické vápenocementové pytlované omítky a tak není důvod tuto omítku v jakési výšce ukončovat a omítku AquaSan Porosity můžete naházet až ke stropu. Omítka svými vlastnostmi je určená pro vlhké zdivo, ale je vhodná i pro omítání ostatních ploch, které již nemusí být předmětem sanace a tak ji lze používat i na ostatní plochy vnitřních zdí a fasád. Po svém vyzrání dosahuje vysoké pevnosti a samozřejmě prodyšnosti. U kamenného zdiva je pevnost k podkladu také výhodou, což touto omítkou docílíte. Obecně lze říci, že pro dům, zejména pro jeho vodorovné konstrukce, pokud nejsou uzavírány a mají nižší difuzní odpor/ mohou dýchat, je tento stav v součtu dalších faktorů výhodnější pro vnitřní klima. Myslím si, že předchozí věta, ale nejen předchozí věta, může být pro Vás podmětem pro rozhodnutí. Jediné, co bych ještě chtěl podotknout, že jste se ve Vašem dotazu zmínil, že se jedná o kamenný dům. Zvažte, zda před zahájením omítacích prací aplikovat ochranný nátěr AquaSalt Stop. Pokud byste se rozhodl tento nátěr použít, aplikoval byste ho do výšky původně zavlhlých omítek. V tomto případě by nedávalo smysl ochranný nátěr aplikovat až pod strop.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268