Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Zakúpil som Váš výrobok AquaSan Porosity. Touto cestou Vás žiadam o odpovede na moje otázky ohladom uvedeného výrobku:

1) Je možné povrch jadrovej omietky takzvane roztočit (rozfilcovať)? Nedojde k uzatvoreniu mikropórov v omietke a k zníženiu sanačných schopností omietky?

2) Vzhladom k tomu, že postupom času sa objem namiešanej malty znižuje (predpokladám, že tým dochádza i k úbytku mikropórov), je možné už namiešanú maltu znovu premiešať aby získala povodný objem?

3) Po zhotovení jadrovej omietky nahodením murárskou ližicou a sťiahnutím drevenou laťou (pri dodržaní vami dopodručeného pomeru jednotlivých komponent), 2 dni po zhotovení, pri namáhaní volnou rukou sa povrch omieky mierne drolí. Je uvedení stav štandardný?

Ďakujem za odpoveď.

S pozdravom,
Eliáš

  • You must to post comments

Dobrý den.
Povrch jádrové omítky by se měl strhávat latí a následně po zvýšené pevnosti povrh dorovnat škrabákem omítek. Tím se povrch tzv. nezatáhne. Takže určitě omítku netočit/ nesrovnávat po nahození jakýmkoli hladítkem.
K druhé otázce.
Malta AquaSan Porosity by se měla po řádném promísení zpracovat co nejrychleji, tj. dle doporučení v technickém listu, odkaz na TL zde: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2021/07/TL-AquaSan-Porosity-rev2.pdf. Malta AquaSan Porosity po dodržené délce míchání v míchačce, kalfasu, kbelíku a pod. svůj objem neztrácí, a to ani po nahození na zeď. Znovu maltu rozmíchat si ani nedovedu představit, jelikož začne velmi rychle nenávratně tuhnout, to je samozřejmě působením cementu, a tak tento proces tuhnutí je konečný/nenávratný. To je přirozenost každé omítky.
K třetí otázce.
Pokud jste poměry dodržel, malta bude pevná, ale povrch se dá ještě po několika dnech brousit, tzn. že se ještě zrníčka písku dají odbrušovat. Časem je ale omítka vyzráváním pevnější, avšak svoji prodyšnost si zachová beze změn. Je to dáno tím, že se omítka po namíchání, ale ani v průběhu vyzrávání nesmršťuje. Pokud je omítka už suchá a poměry přísad jste dodržel, povrch by se již neměl tak snadno při mechanické působení značně oddrolovat. Na srovnaný povrch jádrové omítky AquaSan Porosity se nanese sanační štuk. Sanační štuk se natahuje hladítkem/natahovákem, ale jeho točení se doporučuje provádět polystyrénovým hladítkem.
V případě nejasností mne můžete kontaktovat na tel. čísle 603 589 130 .

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268