Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Vážený pane Schwarz, provádím rekonstrukci na starším domě. Celý dům jsem chemicky podřízl produktem AquaStop Cream a obvodové zdi jsou nahodil sanační omítkou dle Vašeho postupu s Aquasan Porosity do výše osekané omítky 50 cm od podlahy. Dále bych chtěl postupovat tak, že starou omítku, která stále dobře drží, tak nebudu okopávat. Chtěl bych starou omítku napenetrovat a přes starou omítku natáhnout perlinku s lepidlem a poté stejně natáhnout i novou sanační omítku, abych je spojil dohromady a měl rovný přechod. Lze přimíchat do lepidla Aquasan Porosity? Jde mi o to, abych nezničil přetažením lepidla přes sanační omítku její vlastnosti. Děkuji za odpověď.

  • Jiří Šimůnek stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Určitě bych nedoporučil použít stavební lepidlo určené pro lepení obkladů a dlažeb a zejména ne flexibilní lepidlo, které se používá pro venkovní použití. Nabídka na trhu se ve stavebnictví neuvěřitelně rozšiřuje a přiznám se, že někdy už ani nestíhám sledovat nové a nové přibývající stavební materiály. Nicméně v našem oboru -sanace vlhkého zdiva – stále platí stejné potřeby, zákonitosti a zejména vlastnosti používaných materiálů. Podíval jsem se na internet a okamžitě jsem dohledal značné množství výrobců stavebních lepidel, kde jsem snadno dohledal lepidla s nízkým difuzním odporem. Vašemu postupu rozumím, ale jen dejte pozor při výběru vhodného stavebního lepidla pro Vaše potřeby. Na Vaši otázku, zda by se dalo provzdušnit stavební lepidlo přísadou AquaSan Porosity, musím odpovědět, že tuto zkoušku jsem nedělal a tím Vám to nedoporučuji. Nicméně je to pro mě nová myšlenka, kterou jste mi Vaším dotazem předal a určitě si vlastní zkoušku udělám. To je příklad, kdy provozovaná poradenská činnost mne může obohacovat. Tím, že máme na trhu alternativu pro Váš navržený postup povrchové úpravy omítek, myslím, že bych raději tento experiment bez řádného prozkoušení nepodstupoval a zakoupil bych stavební lepidlo s nízkým difuzním odporem. Také dejte pozor na použití penetrace a to v ploše sanační omítky. Většina penetrací do značné míry také povrchy omítek uzavírá. Předpokládám, že následně tuto povrchovou úpravu ještě dokončíte štukem. Minimálně zase platí, že v místech ploch sanační omítky je důležité použít sanační štuk, ale myslím, že toto je Vám určitě jasné.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268