Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý dne,
minulý týden jsme aplikovali injektáž do všech obvodových zdí a vnitřních nosných a tento týden začalo hodně mrznout. Venku je -5 cca již delší dobu a uvnitř se zatím teplota drží nad nulou.
Nemůže mít mráz špatný vliv na již aplikovaný krém? Kolem vrtů se zátkami je nyní vidět velká vlhkost. Nevím, zda je to normální, nebo mráz vytlačuje krém ven. Jak máme nyní postupovat, pokud je něco špatně? Mrznout má nejméně ještě týden.
Díky předem za odpověď, Lukáš

  • Lukáš stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den,
na Váš dotaz zde uvádím odkaz, kde je zevrubně vysvětlen mechanizmus působení mrazivého počasí na vlhkost v obvodovém zdivu a tím také možná úskalí provádění injektáže v zimních měsících.
U Vás už nicméně nemáte na výběr – injektáž jste již provedli. Protože předpověď počasí na následující období Vám skutečně “nehraje do karet”, uvádím zde možné opatření, jak do značné míry napravit špatné načasování právě provedené injektáže. Zateplíte-li urychleně a pouze provizorně, přitlačením k podkladu, bez lepení, spodní část fasády (tj. v místě provedené injektážní linie vrtů) polystyrenem, a ponecháte jej po dobu mrazivého počasí a teprve pak odstraníte, je téměř jisté, že mráz nijak neovlivní dispergaci injektážního krému a tím kvalitu vzniklé hydroizolační bariéry. Zde je odkaz na tuto tématiku v širším pojetí:
https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/aqua-stop-cream-1
S pozdravem
Mgr. Ludmila Schwarzová
Informační servis prodeje

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268