Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, aké množstvo krému potrebujem objednať na 80 bm dĺžky muriva pri hrúbke muriva 300 mm, murivo je z tehly a do akej hĺbky treba vŕtať. Aká najnižšia teplota vzduchu môže byť pri aplikácií a následne po aplikácií a následnej difúzií,či naplnené otvory je potrebné ihneď uzavrieť. Ďakujem za skorú odpoveď. M.Šveda

  • M.Šveda stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Šveda. Výpočet spotřeby je tento u Vámi zadaných parametrů zdiva: 80 bm délky zdiva x 0,3 tl. zdiva x 1,25 (koeficient pro výpočet – přepočet spotřeby u cihelného zdiva) = rovných 30 litrů injektážního krému AquaStop Cream. Pro výpočet spotřeby máte možnost využít elektronické kalkulačky na pravé straně stránky webů pro ČR http://www.injetaz-zdiva-svepomoci.cz a nebo pro SR http://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk . Samozřejmě kalkulačky na těchto webech vypočítávají spotřebu stejně. Pokud máte cihelné zdivo, je vždy lepší vrtat do průběžné spáry co nejblíže k podlaze, kde se Vám vrták nebude ,,lámat“. Zkrátka vrty budou zhotoveny ve vodorovném provedení, nikoliv pod jakýmkoliv náklonem. Vzdálenosti jednotlivých vrtů zhotovených v linii spáry budou od sebe max. 100 mm, hloubka vrtů bude cca. na tloušťku zdiva, ale budou zkráceny o 3o mm, a průměr vrtů bude 14 mm. Pak následuje vyčištění vrtů stlačeným vzduchem či u Vašeho relativně slabého zdiva např. vysátím vysavačem. Konečná fáze je plnohodnotná výplň injektážním krémem AquaStop Cream a zatěsnění vrtů např. polystyrénovými zátkami v ústí vrtů. Teplota při aplikaci, ale i do 14 dní po aplikaci, by neměla klesnout pod bod mrazu. Všeobecně se uvádí limit aplikace do 5 stupňů Celsia, ale když si vezme v potaz termoizolační vlastnost zdiva a v temperovaných stavbách naakumulovanou určitou teplota ve zdivu, je limit pro aplikaci již zmiňovaný bod mrazu. Ale pod tento bod mrazu by teplota neměla klesnout i v nočních hodinách, což je vždy zrádné. V případě, že se zhotovuje dodatečná vodorovná izolace systémem AuaStop Cream a to z vnitřní strany a dům je zateplen např. polystyrénem, je tento limit ještě o něco nižší, ale i tady je značné riziko. Všeobecně je samozřejmě lepší (jistější) tyto práce provádět při teplotách vyšších, tj. minimálně nad bodem mrazu. Vrty se uzavírají pouze z důvodu, že injektážní krém by měl tendenci ve vodorovném vyvrtání a tím i vyplnění částečně vytékat. Únik by nebyl bez zazátkování zásadní, ale určité množství krému by se vyronilo z vrtu, což samozřejmě není žádoucí.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268