Dobrý den.
V domě došlo ke snížení původních podlah a vylití nové podlahy, na kterou půjde IPA. V obvodovém zdivu zůstala původní hydroizolace – je vidět z fotky (černý pruh kolem obvodu celého domku).
Dotaz zní – jaká je vhodná hydroizolace ke spojení nově položené IPY a původní IPY v obvodovém zdivu ? Nová hydroizolace bude na svislé konstrukci obvodového zdiva v interiéru domu (což je jasné i z fotky). Tuto novou hydroizolaci bych pak chtěl opatřit omítkou s pohledovým štukem.
Takže hledám hydroizolaci, která se dobře napojí na původní pás IPY a nově položenou IPU na podlaze a zároveň, která bude dobře spolupracovat s nanesenou omítkou.
Doplňující info: na podlahu půjde IPA (jak jsem psal), polystyren a podlahové topení.
Chtěl bych se vyhnout hydroizolaci, na kterou bych ještě musel lepit XPS a pak až omítku.
Děkuji za radu
- Tomáš Řehák stáří dotazu 3 týdny dní
- last edited 3 týdny dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
až na větu „Chtěl bych se vyhnout hydroizolaci, na kterou bych ještě musel lepit XPS a pak až omítku“, jsem naprosto Vašemu dotazu porozuměl. Pro napojení původní hydroizolace s novou hydroizolací podlahy doporučuji použít tixotropní hydroizolaci. Bitumenová hydroizolace se na svislé i vodorovné povrchy nanáší hladítkem do tl. 5 – 6 mm, což je tl. asfaltového pásu. Zpracovává se „za studena“, nanáší se ve dvou vrstvách a při zvrásnění povrchu zoubkovým hladítkem ve druhé vrstvě je přece jen snadněji zaomítatelná. Její spojení bude s novou i se starou izolací spolehlivé, a to i v malém styku s původní hydroizolací ve zdi. Při nanesení bitumenové hydroizolace na asfaltový pás, stačí překrytí 50 mm, bude tento spoj neoddělitelný. Má ještě další zajímavé vlastnosti, které naleznete v popisu výrobku. Zde klikněte: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/produkt/aquastop-bitumen-2k-flex-32-kg-tixotropni-tekuta-hydroizolace/
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 3 týdny dní
- last edited 3 týdny dní
- You must login to post comments
Dobrý den, rád bych se s Vámi poradil, jak správně provést injektáž ve zdivu.
Situace je taková :
V celém baráku vykopány podlahy -30cm.
Nyní vylity základový beton cca 6cm – na to chci dát zakladni penetrační nátěr a poté natavit asfaltové pásy. Ještě před tím bych chtěl ale veškeré stěny nainjektovat a otázka zní v jaké výšce – v 0 čisté výšce podlah ? Kus pod ? Ve všech stěnách je nějaká stará lepenka ( stáří cca 60let, funkce neznáma ) , tato lepenka ve zdech je nyní cca 10cm od základové botonu, dáš injektáž nad či pod lepenku ? Stále budeme pod 0 budoucích podlah.
Spojení nového pásu s tím starým ve zdi bych chtěl provést pomocí nějaké asfaltové stěrky, je to potřeba nebo to nechat tak ?
Plán : injektáž stěn, penetrace podlahy +- 24cm výšky stěn, poté natření stěn +- 24cm asfaltovou / hydroizolační stěrkou, poté natavit hydroizolační pásy na podlahu.
Moc Vám děkuji za pomoc.
Hezký den MK.
- Michal Konky odpovězeno 2 týdny dní
- last edited 2 týdny dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
na toto téma jsme mnohokrát odpovídal v této mnou provozované internetové poradně a tak Vám zde vkládám link na tematicky obdobný dotaz a tím i odpověď, která je platná i pro Vás.
https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/injektaz-sten-domu
Další obdobné dotazy s odpověďmi, který se můžete řídit, najdete pod tímto vyhledávacím štítkem: výška linie vrtů, kde najdete také mnoho informací pro správné zvolení výšky injektážní linie, ale i napojení na novou hydroizolaci podlahy a pod.
Děkuji za pochopení.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 1 týdnem dní
- last edited 1 týdnem dní
- You must login to post comments