Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Dnes objednáte
zítra dodáme
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

1.Otázka Dobrý den, chtěl bych použít Vaši metodu tlakové injektáže krému do vodorovné spáry a proto se na Vás obracím s žádostí o radu. Jedná se o kamenný žulový základ vystupující cca 30 až 50 cm nad úroveň vnější zeminy a následuje zdivo z červených cihel o tl.60 cm. Nejprve jsem uvažoval o vrtání otvorů ve spáře mezi žulovým základem a cihlou, ale vzhledem k nenasákavosti žuly nevím, zda by nebylo lepší vrtat otvory ve vodorovné spáře mezi 1. a 2-ou řadou cihlového zdiva. Poraďte mi prosím co je pro nejlepší výsledek vhodnější. Samozřejmě předpokládám nákup krému, pomůcek i výpůjčku čerpadla ve Vaší provozovně v Řepích. Předem děkuji za Vaši odpověď a fundované rady. S přátelským pozdravem M.Gebhart. Dobrý den pane Švorci, mnohokrát děkuji za Vaši odpověď, zvláště proto, že odepisujete během víkendu. To co jste mi napsal, je mi jasné – jedná se o chalupu a tak výšky proměřím, až tam budu, t.j. koncem následujícího týdne. Obracím se na Vás, prosím, ještě s několika dotazy: 1)Veškerý materiál, vrtáky a výpůjčka čerpadla je běžně ve Vaší provozovně Na Fialce k dispozici, nebo je třeba to předem objednat ? 2)Jaká je asi, dle Vašich zkušeností, životnost nového vrtáku (v počtu otvorů hloubky cca 560 mm) za předpokladu, že budu vrtat do spáry mezi dvěma řadami červených cihel ? 3)Jaká je optimální prodleva mezi 1.tlakovým plněním otvorů a 2.tlakovým doplňováním krému – lze např. nejdříve provést 1.plnění všech cca 120 otvorů 560 mm a teprve poté začít s 2.plněním resp. doplněním ? 4)Jakými způsoby lze vyčistit vyvrtané otvory 560 mm před 1. plněním krému ? Předem děkuji za Vaše odpovědi. S přátelským pozdravem M.Gebhart

  • M.Gebhart stáří dotazu 8 roky dní
  • last edited 8 roky dní
  • You must to post comments

1.Otázka
Dobrý den pane Gebharte. To co mi popisujete, je pro Vás dobrá varianta založení stavby a tím pádem vhodnosti pro zhotovení dodatečné hydroizolační clony proti vzlínající vlhkosti v nadzemní části obvodového zdiva. Předpokládám, že v místě obvodového zdiva je půdorys domu nepodsklepen. Žulová podezdívka je vysoce odolná proti povětrnostním vlivům, dále v podstatě bezúdržbová, max. se jednou za dlouhé období může poopravit vyspárováním, ale to je většinou jediná údržbová práce na žulové podezdívce. Ale teď k Vaší otázce. Zhotovit krémovou injektáž hned v první vodorovné spáře nad žulou vůbec není pro zhotovení kompaktní hydroizolační clony problém. To, že se emulzní krém nenasytí do žuly je jasné (žulou ani vzlínající vlhkost neprostupuje), ale do ložné spáry v celé tloušťce a délce injektáže ano.Pak samozřejmě bude silanový krém postupně nasycovat póry první cihly nad žulovou podezdívkou o to silněji. Částečně bude nasycovat i svislé maltové spáry žulového zdiva, kterýma jedině může vzlínat vlhkost, což je pochopitelné, jelikož žula je nesavá.Takže spolehlivost je 100% tak, jako byste zhotovoval injektáž zdiva o řadu či dvě výše. Ale otázka o vhodnosti výšky zhotovení vrtů a následné zhotovení krémové injektáže je jiná. V jaké výšce máte horní část pravděpodobně betonové podlahy. Tím, že nevíme hloubku vodorovné izolace v podlaze a do jaké míry je funkční je toto pravidlo. Krémovou injektáž vždy zhotovit v první spáře nad horním okrajem vnitřní podlahy,aby hydroizolační clona ,,doběhla“ k podlaze. Pakliže budete vrtat z venkovní strany je to lepší z důvodu, že přeměřením, např. přenesením výšky podlahy třeba vodováhou a metrem např. v okně parapetu či jedním zkušebním vrtem skrz obvodové zdivo z vnitřní strany zjistíte úroveň výšky povrchu podlahy a v nejbližší spáře k podlaze zhotovíte injektáž. Pokud zjistíte, že je nejblíže k podlaze právě ta první ložné spára mezi žulou a cihelným zdivem vůbec neváhejte a tuto spáru použijte pro injektáž. Pokud zjistíte, že první spára od povrchu podlahy je o něco výše, musíte provést injektáž v této spáře , abyste se nedostal pod úroveň podlahy a nemohlo dojít k tzn. možnému přemostění vlhkosti přes zhotovenou hydroizolační clonu. Pokud byste něčemu neporozuměl a nebo měl nějaký jiný dotaz, můžete mne kdykoliv kontaktovat opět přes poradnu a nebo pro urychlení mne můžete zavolat na mobil: 603 589 130.
2.Otázka
Dobrý den pane Gebharte. Vůbec není zač. Je to moje práce a pokud to nechám na všední dny, tak někdy nestíhám. Takže k té první otázce. Veškerý materiál od krému po vrtáky máme vždy skladem na provozovně. Jediný problém by mohl nastat se zapůjčením tlakového elektrického čerpadla. Tam je opravdu potřeba pár dní dopředu poslat emailem [email protected] rezervaci na dobu zapůjčení. K té druhé otázce: Vrtáky jsou opravdu vysoce kvalitní a tak Vám garantuji, že vydrží několik staveb a to nejen do průběžné spáry, kde my vrtáme i do kamenného zdiva. Jen kdyby se Vám při vrtání začaly snižovat otáčky příklepové vrtačky s SDS plus hlavičkou, je to tím, že zdivo je značně zavlhlé a šroubovice vrtáku nestíhá odvádět vyvrtaný materiál. Stačí ale jen vrták na chvilku vysunout zpět (nemusíte ho vysunout úplně) a ihned můžete vrták opět vsunout to dna nedokončeného vrtu a otáčky se opět dostanou do obvyklé rychlosti. Ale také to vůbec nemusí tak být a vrták si otvor vyvrtá bez těchto občasných zpětných pohybů. Není potřeba na vrták , respektive na vrtačku tlačit. Je to spíše kontraproduktivní. K té třetí otázce: Prodleva mezi první fází plnění s trubičkovým nástavcem a druhým krátkým trubičkovým nástavcem s kónickou gumovou koncovkou pro druhou fázi plnění může být několik hodin. Takže se nemusíte bát, že po prvním vyplněním vrtu Vám začne silanový krém vytékat z otvorů. Je dosti hustý a na jemnou konzistenci se mění podle závislosti na zavlhnutí zdiva, ale vždy to je minimálně v řádech hodin a tím můžete předinjektovat množství vrtů jaké v jednom dnu zvládnete, ale za předpokladu, že v tom dnu zvládnete i doinjektování. Po tak zvaném doplnění vrtů druhou fází injektáže už opravdu musíte každý vrt hned zatěsnit polystyrénovými zátkami, rychle tuhnoucím cementem atd. , nikdy ne sádrou. Ideální je když budete mít někoho u pracovníka obsluhující injektážní čerpadlo a ten po doplnění každého vrtu zatěsní vrt. Ale dá se to bez problému stíhat i v jedné osobě. Je to tím, že vrt bude již ze 100% vyplněn a krém může mírně vytékat nikoliv rozpouštěním, ale z jednoduchého důvodu, že vrt bude plný po ústí vrtu. Ale jak jsem výše napsal, nemusíte často měnit aplikační plnidla, to by Vás zdržovalo, nic nehrozí. K té poslední otázce: Pokud nemáte kompresor, bohatě postačí pumpička na kolo, na nafukovací čluny aj., kdy na šlahounek od pumpičky nějakým jednoduchým způsobem nasadíte a zatěsníte spoj šlahounku a trubičkového plnidla a stlačením pumpičky vyfouknete zasrčenou trubičkou zbytky vyvrtaného materiálu. Nečekejte nějaké velké množství vyfouknutého materiálu.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268