Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Pěkný den,

obracím se na Vás s dotazem, jelikož přemýšlím o Vašem řešení. U cca 80 let staré chalupy řeším v přízemí (pouze častečně izolované asfaltovými pásy) vzlínající vlhkost. Toto vzlínání pozoruji pouze v určité lokalitě, kde zřejmě původní izolace neplní již svůj účel (na plánku zobrazeno červenými obdelníky). Chci se zeptat, jestli by v tomto případě Vaše řešení dávalo smysl, případně zda-li doporučujete aplikovat v kombinaci s něčím dalším.
Materiálově se jedná o směl cihel a pískovce. Nejhorší je situace na přechodu mezi bytovým prostorem a dílnou (hospodářská část v minulosti).

Děkuji za radu,

Vítek Adam

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den pane Vítek.
Nejprve Vám odpovím na Vaši první otázku a to, zda lze izolovat určité, řekněme etapy anebo úseky vlhkých zdí. Toto není nic neobvyklého. Dodatečně vytvářené vodorovné hydroizolace ve zdivu k zamezení vzlínající vlhkosti se provádí v etapách nejen u krémové injektáže, ale i u mechanických metod. Samozřejmě je vždy výhodnější tyto vlhké úseky zdí izolovat s dostatečným rozsahem, ale i přesahem do nepostižených stran. Ve Vašem dotazu je Váš zamýšlený rozsah zakreslený v půdorysu a tak se tímto rozsahem můžete řídit. Zakreslené zdi můžete samostatně zaizolovat a to nezávisle na případně pokračujících délkách nesanovaných zdí a stavebně provázaných dalších konstrukcích, avšak tento injektovaný úsek by bylo dobré ukončit na obou stranách / na jejich krajích, zhotovením tzv. svislice, tj. vertikální injektáží do výšky cca 500 mm od podlahy. Injektážní svislice vytvoří ohraničený úsek dodatečně vytvořené hydroizolace. Takto zaohraničené úseky budou do budoucna chránit jejich případné zavlhání z vedlejšího směru, tj. z pokračujícího anebo provázaného úseku zdiva, kde se injektáž neprovedla. V případě, že by se časem vlhkost objevila v jiných, ne sanovaných částech zdí domu, tak jednak tyto již zainjektované úseky nemůže ovlivnit případná okolní vlhkost a s jakýmkoli časovým odstupem můžete Systémem AquaStop Cream a jeho technologickým postupem další injektované délky zdí navzájem napojovat. A jaká další sanační opatření by měla následovat? Ve Vašem případě určitě před injektáží odstraňte s dostatečným přesahem nad horním okrajem poškození omítky, které po provedené injektáži nahradíte omítkami sanačními. Minimálně zdi, bývalé hospodářské části domu, ošetřete před zahájením omítacích prací protisolným náterem, např. AquaSalt Stop. Je na zvážení, zda tento přípravek nepoužít i na ostatních omítaných plochách. Přikládám technický list na tento výrobek: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2021/07/TL-AquaSalt-Stop-rev.-1.pdf?swcfpc=1. Nezmiňujete se např. o stavu hydroizolací v podlahách apod. Nicméně, horizontální hydroizolace ve zdivu bude fungovat a to nezávisle v jakém stavu jsou podlahy. Vše by ale mělo být řešeno koncepčně, pokud je to nezbytné a pod.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268