Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, Mám přízemní domek 90 let starý, po rekonstrukci (střecha, zateplení domu, omítky…). Ve dvou pokojích se objevují zavlhlé stěny, jde to od země. Vlhkost odstraňuji přístrojem pracujícím na bázi elektromagnetického pole. Vysoušení se chvíli dařilo. Nyní po odstranění vnitřních omítek ve výši asi 80 cm od země, které byly dříve zavlhlé a byly nahrazeny sanační omítkou, se ukázalo, že i přes sanační omítku (zatím je bez štuku) se někde opět objevuje vlhkost. Pomohlo by, kdyby se provedla injektáž krémem AquaStop Cream? Udržela by injektáží vzniklá clona i vlhkost, která může být způsobená pramenem pod domem? Jde hlavně o pokoj, který není podsklepený, ale jedna jeho zeď, ta nejvíc problémová je vyzděna až nahoru do dalšího podlaží, kde je už chodbou, pod níž je sklep. Sklep je vlhký, ale tam mi vlhkost nevadí. Můžete mi, pane Schwarzi, prosím poradit? Děkuji předem za odpověď.

 

 

 

  • You must to post comments

Dobrý den.
Tím, že sklep není předmětem řešení, je odvlhčení zdiva v 1. NP mnohem snadnější a tím i nesrovnatelně méně nákladné. Pod domem může být pramen, ale také nemusí. Osobně si myslím, že rozhodně v blízkosti podlahy či obvodového zdiva sklepení pramen nebude, jelikož by si tento pramen našel nejsnazší cestu průtoku a to by se určitě projevilo natékáním vody do sklepa, ale popisujete, že sklep je “pouze” zavlhlý. Nicméně zda je pod domem pramen či není ve Vašem případě není rozhodující. Ta zeď, která je průběžná od sklepení do dalšího podlaží, tj. přízemí, je více dotována vlhkostí už z důvodu, že má základ daleko níž, než zdi v místnostech, které jsou nepodsklepeny. Také zeď, kterou popisujete je do výšky stropu sklepení dotována zemní vlhkostí, jelikož je velmi pravděpodobně z druhé strany této zdi neodizolovaná přilehlá zemina, a tak je intenzita vlhkosti ještě větší než u zdí, které nejsou založeny tak hluboko a tím i dotace zemní vlhkosti je o mnoho menší. Nicméně, injektážní bariéra ve zdivu vytvořená v příčném řezu zdiva, kterou byste zhotovili u podlahy 1. NP, zastaví jakoukoli intenzitu kapilárně vzlínající vlhkosti. U zdi, která probíhá od podlahy sklepení bych přece jen doporučil zhotovit nejen injektáž těsně nad podlahou v přízemí, které je taktéž předmětem odvlhčení jedné z místností, ale ještě jednu injektážní linii pod stropem i když injektážní clona nad podlahou v 1. NP je ta nejzásadnější.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268