Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak dlouhodobý účinek má krémová injektáž zdiva? (v letech cca) Děkuji Vlček

  • Vlček stáří dotazu 8 roky dní
  • last edited 8 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Vlčku. Po provedené sanaci vlhkého zdiva krémovou injektáží injektážním krémem AquaStop Cream (80% aktivní látky v obsahu) je životnost vzniklé hydroizolační clony cca. 30 let.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den, děkuji za odpověď, ale mám ještě jeden dotaz: kdyby náhodou vlhkost nezmizela (např. chybou při aplikaci…) je možnost již takto ošetřenou stěnu opakovaně injektovat? (vsákne se krém do již jednou nasáklé stěny?) děkuji, Vlček

  • You must to post comments

Dobrý den pane Vlčku. Pokud vše provedete dle technologického postupu, je injektáž velmi spolehlivá a tak odpověď je velmi hypotetická. Jinak je to jako s tou vlhkostí. Pokud byste přeci jen našel místo(a), kde by vlhkost zůstala, neproběhlo tam dostatečné nasycení zdiva silan/siloxanem a tak není problém toto místo přeinjektovat. Jen bych vrty a následnou injektáž zhotovil mezi vrty již jednou zhotovené.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den, špatně jsem tu otázku včera formuloval, myslel jsem jestli je možné již jednou nasycenou stěnu znovu napustit (třeba po 10 letech). děkuji Vlček

  • You must to post comments

Dobrý den. Ano rozumím, ale v podstatě bude odpověď podobná. Je velmi nepravděpodobné, že byste musel zhotovovat opětovně krémovou injektáž již po deseti letech. Krémová injektáž u cihelného zdiva bude plně funkční za již zmiňovaného dodržení technologického postupu (viz http://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz) . U zdiva smíšeného je krémová injektáž taktéž vysoce spolehlivá, ale v případě zdiva s velkým procentem přírodního nesavého materiálu jako je např. žula, rula, křemen, cca nad 30% objemu ve zdivu, je už jakákoliv injektáž více méně nespolehlivá (krémová injektáž je ale pořád i v tomto případě nejúčinnější, ale také již s nejistým výsledkem), ale to u Vás nepředpokládám. V drtivé většině jsou tyto druhy nesavých zdících materiálů používány pro zhotovení podezdívek a ty se většinou neinjektují. Na tuto podezdívku se většinou v místě podlahy přízemních místností začíná zdít cihelným zdivem a tam se zpravidla v té první či další ložné spáře cihelného zdiva injektuje. Samozřejmě do kategorie nesavých přírodních materiálů nespadá opuka, pískovec, vápenec aj. Tyto přírodní materiály jsou v podstatě také velmi savé, a tím vhodné pro krémovou injektáž, kde je dostatek času pro jejich nasycení injektážním krémem do pórů a kapilár těchto savých přírodních materiálů. Hydroizolační clona totiž na rozdíl od jiných, zejména často používaných tekutých injektáží, nevzniká v momentě injektáže, ale až následně po provedení výplně vrtů a to svým relativně postupným avšak nezadržitelným nasycováním stavebního zainjektovaného zdícího materiálu. Tuto vlastnost nemá žádný jiný injektážní materiál používaný pro zhotovení dodatečné hydroizolace proti vzlínající vlhkosti ve zdivu. Takže abych Vás nezmátl, odpovím jednodušeji. Pokud by injektáž nebyla plně funkční, neprojeví se to po deseti letech, ale v podstatě nedojde k vyschnutí injektovaného zdiva a to z uvedených, ale i neuvedených důvodů, např.špatně zvolená výška linie injektáže aj. Naopak pokud zdivo vyschne, což je velice pravděpodobné, tak u tohoto zdiva rozhodně nebudete muset opakovat injektáž v tak relativně brzké době, jelikož jak jsem se již zmínil, životnost krémové injektáže je daleko delší (u vysoce koncentrovaných silanových krémů, tj. s 80% aktivní látkou v obsahu). Samozřejmě nic není navěky. Po době cca 30 let dochází k postupnému rozpadu hydroizolační clony (polymerní pryskyřice) a tím se zdivo opět stane kapilárně otevřené a tím se ale dá krémová injektáž opět zhotovit. Je to jako se vzlínající vlhkostí. Kam se dostane kapilární vzlínající vlhkost, dostane se po provedené krémové injektáži nasycováním pórů a i těch nejjemnějších kapilár zdiva do okolí vrtů i injektážní silanový krém (silan/siloxan) a naopak, kam se vlhkost nedostane, nedostane se ani silanový krém, ale tam není samozřejmě potřeba bojovat s vlhkostí.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 5 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268