Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
0
0

Dobrý den. Mám dotaz zda je možno provedení injektáže v suteréní zdi , která je ze škvárobetonových tvárnic. Kdyby se otvory vrtaly ve spáře mezi tvárnicemi , tak by to bylo 30 cm od základu ze kterého vzlíná vlhkost, níže by se navrtávaly dutiny v tvárnici. Ty dutiny jsou i v řadě nad spárou. Děkuji za odpvěď Berger

  • Miroslav Berger stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments
0
0

Dobrý den pane Bergere. Ano, první možná vodorovná spára, kde by bylo možné zhotovit injektáž dle Vašeho popisu je příliš vysoko k podlaze. Dalo by se postupovat takto. Tím, že dutiny (komory) tvárnice jsou dvě za sebou, a není to např. porotherm, kde níže popsaný postup nelze provést, tak v té řadě tvárnic, kde chcete zhotovit injektáž, (to je ta řada tvárnic pod uvedenou vysoko položenou spárou) opravdu navrtáte, ale větším průměrem vrtáku, a to v místech a hloubkách, kde se nachází obě komory. Tím si komory otevřete. Pak si namísíte vápenocementovou např. klasickou jádrovou omítku (přidáte více vody, aby malta byla řidší než pro omítání) a provedete např. naší injektážní pumpou zálivku těchto komor. Stačí do výšky cca. 150 mm. To znamená, že vrty pro zálivku zhotovíte v horní části tvárnice. Je potřeba počítat s větším poklesem zálivky při tuhnutí. Tím Vám vznikne homogenní místo pro zvolenou horizontální linii vrtů, tj. co nejblíže k podlaze. Technologickou pauzu mezi zhotovenou zálivkou a navrtáním včetně vyplnění vrtů v místech již homogenního pásu zdiva doporučuji cca 14 dní. Není třeba čekat na úplné vyzrání maltové zálivky. Vlhkost, kterou touto zálivkou i v samotné tvárnici zvýšíte, je výhodou. Je to sice komplikovanější, ale proveditelné.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mob: +420 731565565
Email: info@injektaz-zdiva-svepomoci.cz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Vyhledávací slovní výrazy pro vyhledání tématu, který Vás zajímá.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268