Dobrý den
Chtěl bych se zeptat když mám dvojitou zeď a na obě jsem použil krém tak jestli mi nebude táhnout vlhkost ta navážka co je mezi zdmi nasypaná. Přemýšlel jsem že bych z jedné strany udělal díru a tu navážku bych dal pryč. A ještě jedna otázka. 3.6 jsem navrtal injektáž krémem kterou bych chtěl zadělat zdící maltou ale stále tam je vidět krém který se ještě úplně do zdiva nevsákl. Tak se chci zeptat jestli mám ješte počkat a nebo už to můžu zadělat. Děkuji za odpovědi
- Martin Dadák stáří dotazu 2 dny dní
- last edited 1 dnem dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
ano, zásyp mezi zdmi může být nosičem vlhkosti. Je ale otázkou, kolik vlhkosti přenáší. Samozřejmě záleží na materiálu, kterým se mezera mezi zdmi zasypala, jak je hutný, v jaké výšce končí apod. Pokud jsem Vám dobře porozuměl, zdi jste vrtal samostatně, každou zeď samostatně z její strany a středovou část, kde je zásyp, jste vrtem neprotnul. To byla trochu škoda, jelikož byste zjistil, o jaký zásyp se jedná. V některých případech se zasypá mezera může stát dokonce součástí injektáže, pakliže je to jemný, hutný a tím i homogenní a zásadně se nesesypávající materiál.
K tomu odebrání navážky mezi zdmi. Mám trochu obavu o reálnosti provedení. Tyto zásypy jsou obvykle stabilnější, než se obvykle předpokládá. Myslím si, že byste musel postupně odbourávat jednu stranu zdi a zásyp vybírat a zase následně odbouraný úsek po etapách dozdívat s vkládáním nové vodorovné hydroizolace. No, a po provedené injektáži mi to připadá už teď trochu krkolomné řešení. Promiňte mi použitý výraz, ale připadá mi v této chvíli výstižný. Otvorem si ale nedovedu představit, že by se Vám podařilo zásyp mezi zdmi odebrat. Ale neznám všechny souvislosti a tak Vás od tohoto postupu nechci odrazovat. K té druhé části otázky. Dle data položeného dotazu a uvedeného data realizace, doba od provedení injektáže je 6 týdnů. To je doba, kdy se injektážní krém jistě z většinového obsahu ve vrtu do zdi vsákl. Když do vrtu zasunete např. aplikační trubičku, zjistíte, že vrt je již prázdný. V krajové části vrtu, to je v jeho ústí, může být vidět zbytek injektážního krému, ale hlouběji již už vůbec být nemusí. Ve vrtu má rychlejší reakci, než na suším povrchu zdi. Pokud je to tak, jak předpokládám, můžete zahájit výplně vrtů maltou. Určitě bych tento postup ale nedoporučoval, pokud by bylo ve vrtu ještě větší množství krémové výplně. Injektážní krém by se měl zcela vsáknout do okolí vrtu. Při nahazování sanačních omítek ale toto předchozí doporučení úplně neplatí. Pokud se vrty uzavřou polystyrénovou zátkou, lze zahájit omítací práce téměř okamžitě. Samozřejmě je ale výhodnější udělat technologickou pauzu mezi dokončenou injektáží a nahazováním omítek. Naše doporučení této technologické pauzy je alespoň 14 dní, ale v tomto případě to nemusí být striktní zásada, jelikož se injektážní krém ve zdi šíří nezávisle, zda je zeď bez omítky či je již nahozená a pokud je vlhká zeď nahozená sanační omítkou, zbytková vlhkost se i tak přes sanační omítku ze zdi odpaří.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 2 dny dní
- last edited 1 dnem dní
- You must login to post comments