Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den , uvažuji o injektáži zdiva cca 90 let starého cihlového domku v rekonstrukci , u kterého je provedena hydroizolace nějakým typem lepenkového pásu (který se po odkrytí drolí) , nicméně stále plní svou funkci Injektáží bych rád pojistil funkčnost hydroizolace .
Děkuji za odpověď

 

  • Gerald Nedvěd stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Vlastně Vaše otázka je zároveň částečnou odpovědí. Ale asi rozumím myšlence ve Vašem dotazu. Zhotovit novou vodorovnou hydroizolaci ve zdivu, je do budoucna smysluplné opatření. Ve Vašem případě se nabízí jediná otázka. V jaké spáře zhotovit krémovou injektáž zdiva? Obecně doporučuji, zhotovit injektáž ve spáře pod, anebo nad spárou, kde je uložena původní hydroizolace. V případě, že jsou zároveň v rekonstrukci podlahy, a jsou tedy vybourány, nabízí se většinou spára/y pod spárou s původní hydroizolací, ale za předpokladu, že venkovní svisle neodizolovaný terén by nebyl výše, než tato zvolená nižší spára. V případě, že podlaha je původní a není jistota plné funkčnosti hydroizolace v podlaze, naopak je vhodné zhotovit injektáž v první spáře nad nulkou podlahy. Tyto principy výšek jsou z důvodu, aby nemohlo docházet k přemostění vlhkosti nad nově zhotovenou hydroizolaci ve zdivu. Toto platí pro chemické i mechanické podřezání zdiva. Píšete, že původní hydroizolace plní, asi do jisté míry, stále svoji funkci. Tím je velmi pravděpodobné, že šáry cihel nad původní hydroizolací nejsou intenzivně zamokřované vzlínající vlhkosti a pravděpodobně budou vykazovat nižší nadlimitní vlhkostní hodnoty. Naopak cihelná řada pod spárou s původní izolací bude mít zcela jistě vyšší procentuální vlhkost. Píšu to proto, že pro krémovou injektáž je vždy výhodnější prostředí s vyšším zavlhnutím. Injektážní krém AquaStop Cream má složku vody ve svém obsahu a tak se dokáže šířit i v naprosto suchém prostředí, ale jeho dispergace je pomalejší. Takže více zavlhlé prostředí je výhodnější pro rychlost a intenzitu penetračního procesu aktivních látek injektážní emulze. To znamená, že pokud budete zhotovovat injektáž nad ještě ne zcela nefunkční hydroizolací, doporučuji vrty nejprve vyčistit stlačeným vzduchem a následně vrty mírně prostříknout aktivátorem, případně jen vodou. Ideální postup u zdiva, které vykazuje velmi nízké vlhkostní hodnoty, tak vrty nejprve prostříknout vodou a po cca hodinové technologické pauze opět tyto vrty prostříknete aktivátorem. Opět po cca hodinové pauze vrty již budete plnit injektážním koncentrátem AquaStop Cream. Tímto postupem docílíte maximálního účinku dispergačního procesu injektážní emulze v suchém zdivu. Pokud byste prováděl injektáž ve spáře pod hydroizolací, kde předpokládám, že bude procentuální vlhkost ve zdivu již nadlimitní, není třeba výše uvedený postup /prostřikování vrtů/ provádět.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268