Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
Do budoucna budu dělat teplovodní topení v podlaze a výška podlahy bude o cca 8cm výše než je tomu teď. Injektáž chci dělat co nejdříve a tak bych rád věděl v jaké výšce mám provézt vrty (z venkovní strany)?, jestli do 10 cm nad stávající podlahou, nebo nad budoucí podlahou?
Děkuji za radu Jánošík

  • Pavel Jánošík stáří dotazu 2 měsíce dní
  • last edited 2 měsíce dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Výška 100 mm je maximálně přípustná, pokud požadujeme, aby hydrofobizace od vyplněných vrtů injektážní emulzí AquaStop Cream „doběhla“ až k nule podlahy. Pokud ale lze provést injektážní linii blíž k nule podlahy, terénu, je to vždy výhodnější. To jen na vysvětlenou k uváděné výšce 100 mm. Navrtání obvodové zdi můžete zhotovit z vnější či vnitřní strany. Vždy vrtáte na celou tloušťku zdiva s malým pokrácením, takže výsledek, odkud si zvolíte pohodlnější či praktičtější vrtací práce, toto rozhodnutí ovlivnit nemůže.
Teď ale k té nejdůležitější části Vaší otázky. V jaké výšce zhotovit injektáž k výšce nové podlahy? Jelikož bude podlaha v rekonstrukci, odpověď je trochu jiná, než by tomu bylo v případě, že podlaha není součástí rekonstrukčních a sanačních prací. Výšku injektáže zhotovte co nejblíže k nové vodorovné hydroizolaci podlahy, nikoli k nule podlahy. Jen dejte pozor, aby nemohlo docházek k přemostění vlhkosti z druhé strany zdi, kde by byl například přilehlý terén, který by byl svisle neodizolovaný od zdi a pod. Toto by teoreticky mohlo nastat v případě, že byste vrtal z vnitřní strany místnosti. Předpokládám tedy, že součástí rekonstrukce podlahy, bude zhotovení i nové vodorovné hydroizolace, nové hydroizolační vany, která by se následně vytáhla do výšky injektážní linie. Určitě není výhodné zhotovovat výšku injektáže 100 mm nad budoucí nulou navýšené podlahy. Při rekonstrukci podlahy můžete výšku injektážní linie přizpůsobit k nové skladbě, většinou se dá o něco snížit. Zastavovat vlhkost blíže k základům je vždy výhodnější, ale vždy za podmínky, že nevznikne výškové riziko možného přemosťování vlhkosti, např. z neodizolovaného přilehlého terénu, ze zásypu podlahy vedlejší místnosti a ze stavebně provázaných neizolovaných konstrukcí apod. Na toto téma teď připravuje můj syn grafické nákresy této problematiky, tématiky, které zanedlouho budou zveřejněny na těchto našich webových stránkách. Koncový zhotovitelé, ale i realizační firmy, si pak budou moci všechny tyto případy dohledat a tak se vyvarovat případného pochybení. Výšková pravidla pro zhotovení nových hydroizolací jsou totiž podstatná a obvykle naprosto rozhodující pro zdárný výsledek.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268