Dobrý den,
Do budoucna budu dělat teplovodní topení v podlaze a výška podlahy bude o cca 8cm výše než je tomu teď. Injektáž chci dělat co nejdříve a tak bych rád věděl v jaké výšce mám provézt vrty (z venkovní strany)?, jestli do 10 cm nad stávající podlahou, nebo nad budoucí podlahou?
Děkuji za radu Jánošík
- Pavel Jánošík stáří dotazu 7 měsíců dní
- last edited 7 měsíců dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
výška 100 mm je maximálně přípustná, pokud požadujeme, aby hydrofobizace od vyplněných vrtů injektážní emulzí AquaStop Cream „doběhla“ až k nule podlahy. Pokud ale lze provést injektážní linii blíž k nule podlahy, terénu, je to vždy výhodnější. To jen na vysvětlenou k uváděné výšce 100 mm. Navrtání obvodové zdi můžete zhotovit z vnější, či vnitřní strany. Vždy vrtáte na celou tloušťku zdiva s malým pokrácením, takže výsledek, odkud si zvolíte pohodlnější či praktičtější vrtací práce, toto rozhodnutí ovlivnit nemůže.
Teď ale k té nejdůležitější části Vaší otázky. V jaké výšce zhotovit injektáž k výšce nové podlahy? Jelikož bude podlaha v rekonstrukci, odpověď je trochu jiná, než by tomu bylo v případě, že podlaha není součástí rekonstrukčních a sanačních prací. Výšku injektáže zhotovte co nejblíže k nové vodorovné hydroizolaci podlahy, nikoli k nule podlahy. Jen dejte pozor, aby nemohlo docházet k přemostění vlhkosti z druhé strany zdi, kde by byl například přilehlý terén, který by byl svisle neodizolovaný od zdi apod. Toto by teoreticky mohlo nastat v případě, že byste vrtal z vnitřní strany místnosti. Předpokládám tedy, že součástí rekonstrukce podlahy bude zhotovení i nové vodorovné hydroizolace, nové hydroizolační vany, která by se následně vytáhla do výšky injektážní linie. Určitě není výhodné zhotovovat výšku injektáže 100 mm nad budoucí nulou navýšené podlahy. Při rekonstrukci podlahy můžete výšku injektážní linie přizpůsobit k nové skladbě, většinou se dá o něco snížit. Zastavovat vlhkost blíže k základům je vždy výhodnější, ale vždy za podmínky, že nevznikne výškové riziko možného přemosťování vlhkosti, např. z neodizolovaného přilehlého terénu, ze zásypu podlahy vedlejší místnosti a ze stavebně provázaných neizolovaných konstrukcí apod. K této problematice teď připravuje můj syn grafické nákresy, tato tematika bude zanedlouho zveřejněna na těchto našich webových stránkách. Koncoví zhotovitelé, ale i realizační firmy si pak budou moci všechny tyto případy dohledat, a tak se vyvarovat případného pochybení. Výšková pravidla pro zhotovení nových hydroizolací jsou totiž podstatná a obvykle naprosto rozhodující pro zdárný výsledek.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 7 měsíců dní
- last edited 4 měsíce dní
- You must login to post comments