Dobrý den,
rada bych se Vás zeptala na ideální postup při řešení hydroizolace, respektive dořešení estetické stránky zdi kterou jsem odizolovala Vašim systémem injektáže. Mám ji udělanou v celých základech a jsem spokojená. S touto poslední zdí jsem váhala protože je 90 Cm tlustá z opuky a cihel. A měla jsem obavu jak půjde udržet vodorovinu a soubeznost vrtů tak aby to po provedení injektáže udelalo dostatečnou vrstvu proti vode. To se nakonec povedlo, je zde injektáž ve dvou vrstvách, dle vašeho návodu. Voda se zda už problém nedela ale mám tuto zeď očistenou od omítky a je udělána jako pohledová, vyspárována mezi kameny a cihlami. A v té spodní části zdi kde jsem provedla minuly rok injektáž tak se udělali tmavé mapy-vrstva proti vodě (tam kde voda puvodne byla ale je to výraznější). Není tam tedy teď voda ,ale sanační krém vytvořil ve zdivu pro mne nyní nevzhlednou, vrstvu proti vode. To je vše v poradku akorát si teď nevím moc rady s pohledovou stránkou té zdi protože je zespodu tmavší. Napadlo mne vytvořit omitku, v té tmavší spodní části zdi a proste ji do výšky 30 Cm prikryt a udělat takový nízký soklík( to jsem puvodne nechtěla protože by zed lépe dychala ale když už je provedena sanace tak je to jedno a s vašim systémem by měla dýchat i tak). Hlavni otázka ale zní, jestli mi tam bude ta omítka držet protože povrch zdi je v té spodní části jakoby “mastný”. Při poslednim nákupu injektazniho krému jsem u vás jako dárek dostala lahvicku Aqua SAN Porosity. Pokud toto použiji do, špricu a malty ( tedy bez vápna) tak bude omítka na (“mastné”) zdi drzet?
Cely dům má 70 Cm pod podlahou hladinu místního rybnika, takže vás systém mi pomohl vyřešit problémy s vodou. Skvělá věc!
Děkuji předem za odpověď. Lucie
- Trumf Sanace stáří dotazu 9 měsíců dní
- last edited 9 měsíců dní
- You must login to post comments
Dobrý den, paní Lucie.
Děkuji Vám za hezké hodnocení, ale zejména, že jste spokojená s výsledkem a také, že jste si dala tu práci, a vše podrobně popsala. Tím se mi na Váš dotaz bude dobře odpovídat.
Ano, ta vystupující zatmavení v místech injektážní linie jsou hydrofobní látky, které se uvolňují z krémové emulze do zdiva a tím i na jeho povrch. Nejedná se o mastnotu jak ji obecně vnímáme, ale jsem si jistý, že toto je Vám jasné. Jedná se o hydrofobní látky, silan/siloxany, které opravdu mastnotu připomínají. Toto zatmavení ale nemusí být trvalé, jelikož se postupně chemický proces prosyceného zdiva dříve či později zcela ukončí. Po delší době, v řádech několika měsíců se zatmavení snižuje a v mnoha případech se jeho viditelnost značně sníží, anebo zcela ztratí. Co se ale neztratí je vodoodpudivost těchto míst a to je samozřejmě to nejdůležitější. Ale rozumím Vašemu estetickému problému. Ve Vašem případě se zatmavení netratilo. Bývá to právě u smíšeného či kamenného zdiva, jako je opuka, pískovec, vápenec a pod. Zdivo máte přiznané, bez omítek a vyspárované, což musím říci, že to pro mé vnímání má své kouzlo 🙂. Nejjednodušším řešením tohoto estetického problému je opravdu zhotovení soklíku omítkou. Vaše myšlenka, že máte obavu, aby se malta dobře spojila s tímto podkladem, je naprosto logická. Tohoto problému se ale obávat opravdu nemusíte. Omítka AquaSan Porosity má po vyzrání značnou pevnost, ale i přilnavost k podkladu. Kameny zcela jistě nejsou vyhlazené, a tak se postřik/ špric dostatečně „sváže“ s tímto podkladem. Je třeba si také uvědomit, že hydrofobní pás vzniklý v okolí injektážní linie není na povrchu v celé výšce a zejména ploše Vámi navrhované výšky soklu. Opravdu se nemusíte obávat jakéhosi odpadávání této omítky v takto zaomítané ploše.
Přeji Vám hezké svátky.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 9 měsíců dní
- last edited 9 měsíců dní
- You must login to post comments