0 votes
26 zobrazení

Dobrý den, mám dotaz čím naředit AquaStop Cream, protože po otevření kbelíku byla ta hmota tak hustá, že mám velký problém jí dostat do tlakové nádoby skrze přiložený trychtýř.PO zhlédnutí vašeho videa kde váš pracovník doslova nalil AquaStop Cream do pumpy a potom mu stačilo 4x pumpičkou přidat vzduch mě není jasné jak mám tu hmotu natlačit do tlakové nádoby, kterou jsem koupil též od vaší firmy. Děkuji za odpověď.
S pozdravem Milan Hanáček.

 • Milan Hanáček stáří dotazu 3 dny dní
 • poslední aktivní 3 dny dní
0 votes
44 zobrazení

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, za jak dlouho po aplikaci (cca) by měl být viditelný výsledek. Tedy kdy zdi začnou vysychat a zmizí vlhkostplísně na zdi v ložnici.

Předem děkuji za Vaši odpověď.

S přáním hezkého dne

Andrea Hudečková

 

 • Trumf Sanace stáří dotazu 4 dny dní
 • poslední aktivní 2 dny dní
0 votes
29 zobrazení

Dobrý den,
plánuji použít Váš produkt B2K k opravě původní vnitřní vnitřní hydroizolace ve sklepě staré chalupy, která začala pozvolna propouštet. Ve sklepě skladujeme zeleninu a vzhledem k tomu, že B2K bude jako finální vrstva mám trochu obavu ze zápachu. Je B2K vhodná volba k tomuto účelu?

děkuji a s pozdravem
Kuba

 • Petr Kuba stáří dotazu 5 dny dní
 • poslední aktivní 4 dny dní
0 votes
44 zobrazení

Dobrý den,
Potřebovala bych poradit – ve Vašem článku píšete o průtoku tlakové vody do interiéru domu

Máme dům starý cca 180let – smíšené zdivo, zdi široké cca 60cm.
Provedli jsme odkopaní a vložení nopové folie a kamínky. Vypadá to, že obvodovým stěnám to prospělo, ale máme problém po odkopání se stěnou uvnitř domu. Stěna je cca 13cm široká a po oklepání omítky (pouze u podlahy) je cihlová. z Jedné strany je mokrá cca do 15cm ale v místnosti kde se v současné době bydlí je vlhkost zdi do výše cca 1m…..

Je možné, že dochází k průsaku, tj. průtoku tlakové vody do interiéru domu ??? A jak zjistím, že je to pravda…???
Podlaha si myslím že je betonová a není mokrá – je na ní bílý jemný asi povoskovaný papír a hodně staré lino asi též papírové (spodní strana černá).
Na koho se mám obrátit a jak se to dá zjistit..
Děkuji za odpověd.
Laik Dagmar

 • Dagmar Kovalčíková stáří dotazu 1 týdnem dní
 • poslední aktivní 2 dny dní
0 votes
45 zobrazení

Dobrý den.
Provádíme rekonstrukci starého domu. Budou odstraněny původní podlahy. Část je podsklepená, část není.
Úroveň podlahy je nad terénem, někde 20 cm někde 100 cm.
Vrstvy podlahy:
– beton s kari sítí
– natavená izolace – IPA
– polystyrén
– anhydrit
– pochuzí vrstva – plovoučka.

Logika mi napovídá, že izolace by se měla navrtat těsně nad betonem s kari sítí, před natavením izolace – IPY.

Prosím o upřesnění kam přesně izolační vrstvu systému AquaStop Cream umístit.
Předem děkuji.

 • Černík Marcel stáří dotazu 2 týdny dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
34 zobrazení

Dobrý den, potrebovala bych Vasi konzultaci.Jsem vlastnikem bytu,ktery je ve sklepe,je to sutereni byt.Pred sedmi dny sousedi nad mým bytem odpojovali kuchyn pred rekonstukci,provadela to firma a vytoplili mi byt,uzaverka vody v jejich byte byla zavrena az po 3 dnech.Mam mokry strpo v kuchyni a na wc.I po 7 dnech se mi stale objevuji nove a nove mokre skvrny na strope,firma se byla u me podivat,porad to pry prosakuje strpem,u sousedu je uz sucho a voda je stale uzavrena,nic ji tam netece.Je opravdu mozne,aby 7 dni od vytopeni stale prosakovala voda stropem a tvorila nove mokre skvrny,nebo mam zavolat odbornou firmu na detekci uniku vody u sousedu.Predem dekuji za radu.Masnerova

 • Masnerová stáří dotazu 2 týdny dní
 • poslední aktivní 1 týdnem dní
0 votes
69 zobrazení

Dobrý den,
můžete mi prosím doporučit nějakou firmu / ideálně Středočeský kraj/ , která by injektáž zdiva v mém
domě provedla?
Děkuji za odpověd.
Slavíková

 • Slavíková Lenka stáří dotazu 3 týdny dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
61 zobrazení

Dobrý den,
mám hned několik dotazů.
Chci provést hydrozizolace vnitřních zdí. Chtěl bych udělat vnitřní vápenné omítky, mírně nastavené cementem aby to drželo. Je možné míchat vápno s vašimi sanačními omítkami?
V některých částech se budou dohazovat i silnější vrstvy omítky, budou sanační omítky fungovat?
Jedná se o 130 let starý dům, vnitřní zdivo z z plných cihel. Plošné hydroizolace tam jakžtakž jsou.
Dále by mě zajímalo zda se dá injektáž aplikovat i vertikálně.
Mám chodbu která sousedí s půdou. V půdě je navážka do výšky cca 1,5 metrů a tahá tak vlhkost do zdi a na chodbě se na zdi objevují mokré mapy. Mapy nejdou odspodu, ale spíše ze strany z té navážky.
Je možné podél zdi ze strany půdy navrtat vertikálně dlouhým vrtákem díry rovnoběžně se zdivem a aplikovat aquastop cream? Případně by se k tomu ještě dalo dostat zboku a navrtat do vodorovně s tím že vrty by byly nad sebou od třeba 0,5 m – 1,5 m výšky od podlahy. Vytvořila by se takto clona?
Odkopání zdiva není možné, mohlo by to narušit stabilitu nosných stěn. Jedná se o smíšené zdivo.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Daniel Ďásek

 • Daniel Ďásek stáří dotazu 4 týdny dní
 • poslední aktivní 1 týdnem dní
0 votes
63 zobrazení

Dobrý den, prosím o informaci – sanační jádrovou omítku jsem vyrobil dle návodu s trumf porosty. Ve videu uvádíte 4 x písek frakce 4, 1x cement, 1 x voda a 50ml porosity, v návodu je to ale 36g. Je to dobře a bude to funkční? Je možné na takto vyrobenou omítku natáhnout sanační štuk Weber (mám dost zbytků), a bude sanace funkční? Budete mít v nabídce finální nátěr pro omítku? Děkuji

 • Pavel LAUBR stáří dotazu 4 týdny dní
 • poslední aktivní 1 týdnem dní
0 votes
146 zobrazení

Dobrý den,

prosím Vás o radu. Mám řádový dům, který je kompletně podsklepen, ale bohužel v jedné místnosti je nejspíš proražená venkovní izolace a při větších deštích nám touto zdí vytéká voda. Voda teče těsně pod izolací, ale také těsně nad ní.
Momentálně je to řešeno tak, že uvnitř místnosti je podél zdi drenážní strouha, která je svedená do kanalizace.
V příloze posílám foto odkapaného vnitřního zdiva.
Je možné použít Vaší injektážní izolaci?

Nebo je jiná možnost jak tuto místnost odizolovat bez odkopání vnějšího prostoru, který je již zastavěn?

Předem moc děkuji za odpověď.

S pozdravem

Šteinfeld

 • Martin šteinfeld stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
127 zobrazení

Dobrý den,
mám opukové zdi které mám nyní po celé ploše omlácené. Mám provedenou injektáž a budu dělat špric a omítky. Rád bych místo vápna použil AquaSan Porosity, můžu tuto omítku použít na celou plochu zdí? Jaký použít písek – UNI, MALTOVÝ, BETONÁŘSKÝ?

Děkuji

 • Betlach stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
202 zobrazení

Dobrý den,

plánujeme odvlhčení smíšeného zdiva v délce cca 4 m (tloušťka max. 40 cm) včetně jednoho přilehlého rohu v místnosti. Spotřebu AquaStop Cream jsem si již na Vaší kalkulačce spočítala, ale nejsem si jistá co dalšího pro zhotovení svépomocí společně objednat, aby to kompletní. Myslím asi nějaké injektážní zařízení, vrták a špunty. Ale vůbec si nejsem jistá, tak Vás prosím o radu, abychom pak v průběhu prací nezjistili, že nám něco chybí.

Děkuji za Vaši ochotu a za Váš čas a přeji hezký den.

 • Libuše Machačová stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
92 zobrazení

Dobrý den, mám otlučenou omítku z opukových zdí. Budu dělat injektáž a zajímalo zda pak mohu použít na omítky AquaSan Porosity – jak na základní prohození tak i na finální úpravu?
Děkuji Kopecký

 • kopecký stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
137 zobrazení

Dobrý den, budu dělat injektáž opuky kde je síla zdi kolem 60cm. Zajímalo by mě zda vrtat rovně nebo šikmo, zda vrty vrtat v rovině nebo tak aby byly díry ve spáře. Jaké mezery mezi díry mají být a o kolik tyto díry krátit na délku.

Děkuji

 • Kmošek stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
154 zobrazení

Dobrý den,
chtěl bych se optat, zda by bylo možné použít váš krém na betonovou zídku plotu, nebo je toto možné opravdu jen u zdiva se spárou, nebo kamenného? Předem děkuji, s pozdravem krásného dne Rakaš.

 • Marek Rakaš stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
134 zobrazení

Dobrý den.

Omlouvám se, že Vás kontaktuji touto cestou , ale nepodařilo se mi ve Vašem online formuláři vložit obrázek. Ale pokud chcete a máte tu možnost, tak Vám uděluji souhlas s umístěním mého dotazu do Vaší poradny.

Po zhotovení injektáže zdí Vaším produktem, se chystám zhotovit také drenáž domu. Dům se nachází ve středu obce a v jedné z nejnižších bodů obce. Dům je také částečně podsklepen a to pouze pod jednou rohovou místností. Dvě obvodové zdi sklepa jsou tak zároveň venkovními stěnami domu, zbylé dvě strany jsou uprostřed domu. Na základě předchozí konzultace s Vámi tak byla provedena injektáž sklepních stěn pouze těsně pod stropem sklepa a sklep byl ponechán „vlhký,“ neboť se v takovémto stavu nachází již několik desítek let a zdivo je pořád jako nové a zároveň si skep ponechá správné vlastnosti a místnosti nad ním je bezpečné odizolována od vlhkosti. Mám však pár dotazů pro provedení drenáže domu.

Zaprvé, jaký je rozdíl při provedení svislé hydroizolace navařením lepenky (případně 2 vrstev) na odhalené základy a použitím bitumenu a jaký typ a průměr trubky bych měl zvolit (uvažuji pro jistotu dát trubku o průměru 125 mm, pro jistotu)? Vyplatí se černá pevnější a více perforovaná ACO flex trubka?

Zadruhé, je potřeba na každý roh umístit revizní šachtu? Protože v nabídce jsou i spojovací rohy drenážních trubek. Stačí to, když v nejnižším bodě bude i tak umístěna jedna revizní šachta a obvod domu je 16×11 metrů bude umístěna cca 2-3 metry na od severního rohu u východní strany domu a dále dopojena do žumpy, ze které bude vytvořena jímka dešťové a drenážní vody?

Za třetí, je nutné v místech sklepa provést drenáž až úplně u spodní hranice základů sklepa? Nebo bude drenáž fungovat, i když bude umístěna ve stejné hloubce, jako u zbytku domu což je zhruba 20 cm nad hranicí podlahy sklepa? Nevím totiž, jak bych si jinak poradil s vyspadovanim takto hluboko umístěné drenáže, ledaže bych ji musel vyvést dovnitř sklepa do jímky, kde by vodu odčerpávalo čerpadlo. Tato jímka slouží k pravidelnému odčerpání spodní vody, které do sklepa prosakuje podlahou (množství záleží na aktuální výšce hladiny spodní vody). Bude se navíc jednat pouze o svislou hydroizolaci a drenáž 1 celé stěny sklepa a pouze části druhé stěny, neboť je zde umístěno venkovní schodiště do sklepa, které bych rád zachoval, ale v případě potřeby by mohlo být odstraněno a zhotoveno znovu (pokud máte pro zhotovení a především izolaci těchto schodů nějaké rady, byl bych Vám velice vděčný). Mohu také případně zhotovit v místě sklepa nad sebou dvě drenáže, jednu v úrovni spodní hrabice sklepa a druhou v úrovni zbytku domu, abych tak minimalizoval množství vody, která by protékala spodní drenážní trubkou do jímky ve sklepě.

A poslední dotaz. Je nutné pod drenáž vylít beton a udělat tak jakýsi rigol, na kterém pak leží drenáž a jakou tloušťku a šířku by takový podmaz měl mít?

Předem moc děkuji

S pozdravem

Šimon Komárek

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
175 zobrazení

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možné injektáže použít ve sklepě 3m pod terénem. Zeď je z dutinkových cihel a není tam izolace z venku děkuji s pozdravem Petr

 

 • Petr stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
184 zobrazení

Dobrý den , uvažuji o injektáži zdiva cca 90 let starého cihlového domku v rekonstrukci , u kterého je provedena hydroizolace nějakým typem lepenkového pásu (který se po odkrytí drolí) , nicméně stále plní svou funkci Injektáží bych rád pojistil funkčnost hydroizolace .
Děkuji za odpověď

 

 • Gerald Nedvěd stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
185 zobrazení

Dobrý den,
je možné sanovat z interiéru pohledovou cihlovou zeď aniž by byly následně vidět injektážové vrty a zátky? Jak nejlépe postupovat a pojaké technologické pauze, do jaké hloubky s vyčištěním a renovací spár?

Jaké doporučujete rozestupy v případě plošné injektáže, prostupuje-li vlhkost i z boku?

Děkuji

 • Radim stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
192 zobrazení

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, zda je možné použít injektáž krémem i na stěnu ze struskového zdiva? Konstrukce stěny je smíšená, zvenčíje kámen a ze vnitř kombinace nepálené cihly, pálené cihly a struskových cihel. Stěna je tlustá 70cm někde i více.

S pozdravem

Jiří Souček

 

 • Jiří Souček stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
244 zobrazení

Dobrý den, mám problém se mokrými zdmi v bytě v novostavbě. Byt je v 2. NP přímo nad vjezdem do garáže. Mokré zdi jsou na dvou místech. Na chodbě a v rohu v pokoji (viz fotky). Obě zdi sousedí s koupelnou.

První zeď na chodbě: Je v ní vstup na optiku a nahoře jsou jističe. Neměla by v mokré části proudit voda.

Druhá zeď v rohu v pokoji: Přímo vedle vany, tak se nabízí, že je ve zdi prasklá voda. Nicméně než bych se pouštěl do bourání zdi, tak bych se chtěl ujistit, jestli není problém jinde. Jestli to není spojené i se zdí na chodbě. Jak začalo teplejší počasí, tak skvrny začaly schnout.

Napadá mě, že jelikož je byt nad vjezdem do garáže, tak je problém v špatné izolaci, a že v bytě vzniká tepelný most. Mohli byste prosím poradit v čem je problém a co by se s tím dalo dělat? Děkuji.

 • Petr stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
276 zobrazení

Dobrý den,prosím o radu, jak vyřešit nás problém týkající se plísně na zdi v ložnici. Ložnice je cca 3 roky po rekonstrukci. Toto léto jsem vymalovala primalexem. V zimě se mi po celé venkovní zdi udělaly tečky plísně. Topíme na cca 20stupnu. Ložnice je v 1. patře domu. Pod ložnici je obývák, kde s plísní na zdi problém není. Dům je nezatepleny. Větrám pruvanem 3x denně. Kytky jsem odstěhovala z místnosti, nesuším v domě. Mám sušičku, ale v jiné místnosti. Co mám udělat, aby plíseň zmizela a už se v zimních měsících nevyskytovala. Předem moc děkuji za radu.

 • Trumf Sanace stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
273 zobrazení

Dobrý den dočetla jsem se že je možné u zdiva které od spodu vlhne provést injektáž aby nebyl stavební nepořádek po celém domě. Koupili jsme RD straší a jeho středová zeť která byla doposud suchá začala vlhnout od spodu a opadává omítka do výše asi 50cm. Byla nám doporučena injektáž z toho důvodu že je méně prachu , Zeť je dlouhá( chodba přes 3 místnosti asi 10-15m Snad se to dá odstranit i svépomocí. Prosím o radu a kam se obrátit. Děkuji Blahová

 • Jaroslava Blahová stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
245 zobrazení

Dobrý den,

uvažuji o injektáži svépomocí u štítové zdi (kvůli kontaktnímu zateplení – nalepení desek).

Injektáž se dělá dle návodu do spáry po 10 cm. Ke štítu je však přistavena ještě cca 30 cm tlustá zeď, kde předpokládám nebude spára v rovině se spárou naší zdi (tento přístavek je pozůstatek zbouraného domu, který jen podpírá štítovou zeď). Dále je zde svislá spára. Materiál cihla.

Umí toto vaše injektáž vyřešit a jaký je postup při provedení svépomocí? Prosím poraďte.

 • Václav stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
214 zobrazení

Dobrý den,
zakoupila jsem u Vás AquaStop Cream® – 6x kartuš 310ml(box) + 2x PET trubička 50cm, balení jsem neotevřela a chtěla bych ho uložit v garáži, kde se netopí mohu? Aplikovat chceme až v létě. Děkuji.
S přáním krásných dní Zuzka

 • Zuzana stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
345 zobrazení

Dobrý den.
Před rokem jsem udělal injektáž zdiva vaším systéme Aquastopcream. V současnosti je zdivo suché. Teď se pustím do omítek. Mám dva dotazy. Po nahození sanační omítky je nutná vámi nabízení odvětrávací lišta. Píšete, že je to vhodný prvek pro sanaci vlhkého zdiva. A jakou mám použit ve sklepě barvu. děkuju za odpověď.
Jiří Němec

 • jiří schwarz stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
234 zobrazení

Dobry den,

Pri vypocte materialu nie je moznost zvolit murivo z nepalenej tehly. Je to preto lebo sa predpoklada,ze v pripade nepalenej tehly by to bola injektaz neucinna a teda by bolo treba zvolit inu technologiu?Lokalne sa mi objavuje vzlinava vlhkost a vzhladom na vek domu a pouzity material (hlina ktora istu vlhkost potrebuje pre udrzanie celistvosti) urcite nechcem is cestou podrezavania ci inej invazívnej hydroizolacie.

Dakujem za reakciu.

Boris

 • Trumf Sanace stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
359 zobrazení

Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o izolaci domu z 30 let minulého století. V některých místnostech se mi oloupala částečně omítka. Můj dotaz je zda můžu provést izolaci domu vašim Aguastop cream v základových kamenech z venku. Provádět izolaci ze vnitřku místností nad podlahou se mi zatím nechce. Dům je postaven na asi 1m základových kamenech, nad okolním terénem a potom je vrstva 3 cihel a poté je teprve izolace. Z venku je zateplení polystyrenem, který zakrývá i ty 3 vrsty cihel. Vrtat mezi kameny a cihlami není vhodné z důvodu poničení polystyrenu. Vrtal bych tedy ve spáře pod prvním základovým kamenem od spodku zateplení. Základové kameny jsou asi 35cm široké.Mají se provrtat skrz a co je u starých domů za zakl.kameny? Další řada nebo již hlína?. Nebude to vadit na statiku domu? A pomůže to izolaci domu? Moc Vám děkuji za odpověď.
Jaromír REJL

 • Jaromír REJL stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
423 zobrazení

Dobrý den, chci se zeptat ohledně injektáže v řadové zástavbě. Nyní mám připraveno viz foto. Žlutě je vyznačeno kde bude základní beton (pod ním možná tvarovky iglu), na hlavním betonu bude 20 cm polystyrenu a následně podlahové topení a vrchní beton. Červeně je vyznačena výška podlahy sousedícího baráku.
Kde a jak v tomto případě udělat injektáž. A je injektáž funkční i když jsou kameny na nějakou hliněnou mazaninu?

Děkuji

 • Slaný stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
373 zobrazení

Dobrý den mám prosbu po rekonstrukci bytu ve starším domě se mi začala dělat vlhkost na zdivu u podlahy a plísně a dělá se i voda na plovoucí podlaze.
Dům je z jedné strany zároveň se zeminou a ostatní strany jsou 3m nad zemí . Po de mnou je ještě jedno neobydlené patro ale všechno vypadá na pohled suché jak venek domů tak i ten byt pode mnou, přesto mám vlhké zdi po celém obvodu domů. Než jsem se sem nastěhoval a nezačal topit byl na zdech i led děkuji za odpověď.
Dobrý den.

 • Jakub S. stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
271 zobrazení

Dobrý den .
Bylo by možné zpracovat nabídku nebo konzultci ohledně injektáže vlhkého zdiva.

Děkuji za Info
R.Sitta

 • Roman Sitta stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
290 zobrazení

Dobrý den,
potřebuji sanovat zeď tloušťky 30 cm z plných cihel, která již v minulosti byla neúspěšně sanována přípravkem zmrazených válcových patron vodného roztoku silikonátu. Předpokládám, že bylo použito málo patron, takže nedošlo k vytvoření clony.
Zeď je v průběžné spáře navrtána otvory o průměru cca 25 mm se středovou roztečí cca 15 cm. Lze použít Váš injektážní krém a aplikovat ho do již vyvrtaných děr? Sice mají větší, než doporučovanou rozteč 120 mm, ale zase jsou většího průměru, takže krému se vejde víc.
Předem děkuji za odpověď.

 • Zdeněk Chalupa stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
316 zobrazení

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,musí být před injektazi okopana omítka, a co když se omítka neokope,co se stane když provedu injektáž do zdi bez okopané omítky.

 • Radek stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
320 zobrazení

Dobrý den , chtěl jsem se zeptat , mám vlhké zdi ve starém domě s kamennou a asi 80cm široku zdí je vhodná injektáž a nebo nátěr.

Děkuji

 • Radim Švec stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
306 zobrazení

Dobrý den

Chci se zeptat. Mám pískovcovou podezdívku a vnitřní podlaha je pod úrovní horní hrany podezdívky asi 5 cm.Původně jsem myslel,že bych navrtal spáru mezi podezdívkou a zdí ,ale tím bych se dostal uvnitř objektu oněch cca 5 cm nad podlahu. Bude tedy lepší vrtat pískovcovou podezdívku o něco níže, než je vnitřní podlaha?

Děkuji Vostrad

 • Trumf Sanace stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
368 zobrazení

Dobrý den, mám řadový dům kde jsou společné zdi z opuky 60cm. Nyní dělám rekonstrukci a mám vykopané podlahy. Rád bych udělal injektáž společně s odvětranou podlahou ( iglu ) – máte s touto kombinací zkušenosti?

Děkuji Kmošek

 • Kmošek stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
304 zobrazení

Dobrý den. Za jak dlouho se může omítat po injektáži krémem

Děkuji.

 • Trumf Sanace stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
400 zobrazení

Dobry den, je možné provádět injektáž domu, který nemá základní desku/ základy. Dům je nepodsklepeny ? Jedna se o kamenný dům

Dekuji, Beneš

 • Pavel stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
351 zobrazení

Dobrý den, pokud mi zbyde například 1/4 z 10kg balení, pak jakou dobu upotřebitelnosti, trvanlivost má Aquastop cream? Vysychá?

 • richard stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
375 zobrazení

Dobrý den,
na zdi v kuchyni, která sousedí se záchodem, se nám v posledních dnech objevily vlhké mapy (viz foto). O co myslíte, že se jedná a jaký typ opravy bude následovat? Na záchodě je stěna u podlahy též lehce vlhká, nicméně únik vody není vidět.

Předem děkuji za odpověď.
Nováková

vlhká zeď

 • Kateřina Nováková stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
438 zobrazení

Dobrý den,
máme malý domek, nepodsklepený a starý. Základem je kámen a kamenné zdivo je i součástí místností cca 30 cm nad podlahou. Zdivo je sice omítnuto, ale strašně vlhne. Dá se váš postup aplikovat i čistě na kámen? Izolace cihelného zdiva nic nevyřeší a navíc se tam vlhkost nedostává, protože mezi kamenem a cihlou je lepenka. Potřebujeme skutečně vysušit přímo kámen.
Děkuji
Kubáč

 • Trumf Sanace stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
366 zobrazení

Dobrý den. Krém injektážní pumpu a zátky jsem si od vás už zakoupil na podzim. Mám vše už navrtané a chci plnit.Teplotní rizika jsem si přečetl. Na internetu jsem ale viděl že je dobrý vrty očistit ocelovým kartáčkem před výplní krémem. Je to nutné?

Děkuji za odpověď

J. Stuchlík

 • Trumf Sanace stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 6 měsíců dní
0 votes
363 zobrazení

Dobrý den. Mám dům, který hodlám na jaře rekonstruovat. Také chci dům zateplit. Přečetl jsem si Vaší radu v přdchozím článku a myslím článku Vašich rad a musím říci , že mi to dost objasnilo mé záměry. Ale má otázka je stím spojená. Chtěl bych si nadehnat čas a před sezonou dům izolovat. Ale mám obavu z teplot teď v zimě. Je vhodné, spíš, můžu ted mezi svátky udělat injektáž Vaším systémem? Materiál jsem si už u vas nakoupil. Zdi jsem uz začal vrtat podle Vašich nákresů. Vrty dělám zevnitř. Myslím že jsem vše pochopil, ale co ty zimní teploty? Děkuju za odpověď

Jan

 • Trumf Sanace stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
375 zobrazení

Dobrý den chtěl bych se zeptat mám dům a ten je s části cihlový a z části kamenný jaký použít polystyren? Mám obavu aby se dům nezatěsnil a nebo radši nezateplovat? Děkuji za odpověď

 • Trumf Sanace stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 6 měsíců dní
0 votes
316 zobrazení

Dobrý den,

snažil jsem se na internetu dohledat podrobnější technologický postup provádění gelové rubové injektáže, ale neúspěšně. Jsem studentem vysoké školy a tuto technologii využívám ve své diplomové práci, kde potřebuji uvést podrobný technologický postup. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli byste mě na nějaký nemohli odkázat či mi nějaký poskytnout?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

 • Jan Fidler stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 6 měsíců dní
0 votes
399 zobrazení

Dobrý den,
mám takový možná trošku zvláštní dotaz.
Jsou to tedy teprve bez pár dní 3 týdny, co jsem provedl injektáž.
Jedná se o cihlovou zeď, šířka cca 50 cm + 15 cm zateplení, vrty jsem dělal do spáry, zevnitř, ve výšce cca 5 cm od podlahy. Zhruba 10 hodin před injektáží jsem použil aktivátor.
Krému ve vrtech již viditelně ubylo na objemu, ale když ten zbytek mi připadá, jako by se krém nevsakoval.
Pod krémem se zdá být sucho, na spodku krému částečky zbytkového prachu z cihly. Krém jde i celý lehce přizdvihnout, jakoby byl na vzduchové bublině.
Přikládám fotku „přizdvihnutého“ krému.

Moc Vás prosím o informaci, zda je to v pořádku, nebo je něco špatně.

Děkuji mnohokrát a zdravím,

Komůrka Miloš

 • Miloš Komůrka stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
337 zobrazení

Zdravím,
připravil jsem si jednu stěnu pro injektáž, ale ve spárách mezi cihlami je jenom nějaká škvára.
Nebude to problém??
Co bude všechno potřeba pro injektáž a následnou omítku?
Děkuji za radu.

 • Roman Vojáček stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 6 měsíců dní
0 votes
319 zobrazení

Dobrý den,
prosím o radu, kterou interiérovou barvu mám koupit? Termoizolační nebo Silikátovou?
Jedná se o byt v panelovém, částečně zatepleném domě. Jen na zdech s okny se tvoří plísně, okna se rosí, stěny s okny jsou velmi studené.
Četla jsem, že Termoizolační nátěry je jen reklamní tah, jak získat z lidí peníze.
Děkuji za odpověď.

 • Zímová stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 6 měsíců dní
0 votes
316 zobrazení

Dobrý den prosím o informaci. Budu aplikovat injektáž do zdi 30 cm. Na videu ukazujete, že do takových slabších zdí stačí aplikovat zepředu přes gumu. Je tato guma součástí balení? Nebo je potřeba naplnit otvor zezadu přes trubičku? Ještě se zeptám na balení v tubě. Toto lze aplikovat pouze vymačkáním,nebo ktomu něco zapotřebí. Cenově vychází levněji než kartuše. Děkuji

 • Trumf Sanace stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 6 měsíců dní
Zobrazuji 1 - 50 z 1k záznamů

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.