Jakou zvolit technologii sanace vlhkého zdiva

V dnešní době jsou izolace při výstavbě nových domů a budou nedílnou součástí všech projektů a výstaveb, při kvalitním provedení tím odpadá riziko vlhnutí těchto nových budov.
V dobách minulých tomu ale tak nebylo a většina starších domů izolaci vůbec nemá a pokud už byla nějaká v minulosti provedena, tak je dnes již dožilá a neplní svou podstatu. V případě nákupu starší nemovitosti by si měl kupující ve svém vlastním zájmu zjistit, jak na tom dům s izolací je. Mnohdy se totiž stává, že jsou domy tak zvaně „narychlo“ rekonstruovány, aby nemovitost na realitním trhu mohla být prodána za co možná nejvyšší sumu. Nový majitel je spokojen s výhodnou koupí do doby, než se vlhkost začne projevovat solnými výkvěty, korozí omítek ale i kondenzací vody na povrchu omítek a do doby, než vlhkost nemovitosti bude muset začít řešit. Náklady na sanaci objektu proti vlhkosti se můžou vyšplhat až na stovky tisíc korun a opojení z dobré koupě je v tu ránu pryč.

aquastop cream - jakou zvolit technologii sanace vlhkého zdiva

Chemická injektáž silan siloxanovým krémem

I když v oboru sanace vlhké zdiva neexistuje univerzální metoda k plnohodnotnému odvlhčení zdiva, v rámci dodatečných izolací a podřezání budov ano. Chemická injektáž je v podstatě „univerzální voják“, pro řešení kapilárně vzlínající vlhkosti z podzákladí domu do nadúrovňové části zdiva. Jedná se o metodu velice rychlou, která neomezuje chod domácnosti a mimo prachu z vrtání nenadělá mnoho nepořádku, jako podřezání zdiva. Injektážní chemie funguje na principu hydrofobizace, která proniká do porézních materiálů a vytváří bariéru odpuzující vodu, hydrofobitu. Odborně řečeno, hydrofobizace je změna fyzikálně-chemických vlastností materiálů, která zvyšuje úhel smáčení pro vodu. V praxi to znamená, že hydrofobizovaný materiál je nepropustný pro molekulu vody, ale je pořád difuzní pro vodní páry. U kvalitních materiálů může životnost takto vzniklé hydrofobity vydržet až několik desítek let.

Chemická injektáž silan siloxanovým krémem

Krémy jsou dozajista nejspolehlivější variantou chemické injektáže, svědčí o tom už ten fakt, že za posledních 10 let patří mezi nejvyužívanější a nejprodávanější v Čechách a na Slovensku, ale i v jiných členských státech EU. Firmy se zaměření na sanace zdiva proti vlhkosti již přecházejí anebo úplně přešli z kapalných silikonových mikroemulzí na silan siloxanové krémy. Výhodou této metody je její vysoká hydrofobní účinnost, snadná a rychlá aplikace, vysoká stabilita a v neposlední řadě, každý si jí zvládne udělat svépomocí.
aquastop cream