Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Tlaková, beztlaková či nízkotlaková krémová injektáž v praxi

Plnění vrtů je o citu, šikovnosti a trpělivosti a nikoliv o rychlosti, tlaku, druhu použitého injektážního nástroje a pod. V praxi se nám potvrdila správnost naší dlouholeté osvěty, jelikož krémová injektáž Systémem AquaStop Cream® se stala nejvíce používanou metodou v oblasti sanace vlhkého zdiva injektáží. V současné době se krémová injektáž masově zhotovuje tzv. svépomocí, jelikož je tato injektáž vysoce spolehlivá, účinná, její technologický způsob je snadný, není potřeba drahých a složitých zařízení a nehrozí statické narušení stavby.
Většina injektážních firem ji nabízí a zhotovuje, projektanti ji čím dál tím více vkládají do svých projektů, ve kterých je většinou nařízen technologický postup, jako jsou osové vzdálenosti, průměry vrtů, místa vrtů, vzdálenosti pokrácení vrtů atd., což je samozřejmě správné, ale pojmenování tlaková, beztlaková anebo nízkotlaková injektáž pro pojmenování krémové injektáže (plnění vrtů) není vůbec na místě. Terminologie tlaková, beztlaková, nízkotlaková krémová injektáž zdiva je zavádějící už tím, že běžně používaným zařízením vtlačuje krém to otvorů vrtů a vždy je to vyvinutým tlakem. Toho lze plnohodnotně dosáhnout všemi používanými injektážními zařízeními. V praxi jsou to nejčastěji používané injektážní pistole, injektážní pumpy anebo elektricky hnaná injektážní čerpadla.
U injektážní pistole se používá pojmenování beztlaková či beztlaká krémová injektáž. Toto pojmenování plnění je dle našeho názoru nesprávné, jelikož pákový posun pístu posouvaný v tubusu injektážní pistole vyvine značný tlak a tím je injektážní krém vytlačován pístem vysoce vyvinutým tlakem. Je pravda, že je toto plnění pomalejší a to vzhledem k malému obsahu pistole, ale pomalejší rychlost plnění může být někdy spíše výhodou.
U injektážní vzduchové pumpy se dá vyvinout taktéž značný tlak a samozřejmě u elektricky hnaného pístového či šnekového čerpadla také. Vždy je ale krémová injektáž prováděna tlakově, nikoliv beztlakově (pojmenování beztlaková krémová injektáž je pozůstatek pojmenování tekutých injektáží, kdy se injektáž prováděla beztlakově, naléváním – z pochopitelných důvodů – do naklopených vrtů ve zdivu). Snad náš názor bude podnětem pro odbornou veřejnost k sjednocenému pojmenování a to, krémová injektáž zdiva. Výsledek injektáže musí být vždy ten, že obsah vrtů musí být vyplněn injektážní krémem a naléváním (čili beztlakově) to prostě nejde!
Napsal Jiří Schwarz

Systém AquaStop Cream – Generální partner vědeckého festivalu týdne AKADEMIE VĚD pro rok 2021 a rok 2022

Evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, SR i jiných států EU. Nejsou započteny osob. odběry, tel. objednávky a odběry distributorů EU


Z každé objednávky ukládáme část finančních prostředků na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
587.430 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
50.828 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ SPODNÍ STAVBY

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268