Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Krémová injektáž a její účinnost v různých zdících materiálech

Krémová injektáž je vhodná kromě cihelného zdiva i do zdiva smíšeného a dokonce do zdiva s určitým procentem nesavého kamenného materiálu. Široká škála pro použití u různých druhů savých i méně savých materiálů je pochopitelná vzhledem k výjimečné penetrační (dispergační) vlastnosti a vysoké koncentraci aktivní látky. U zdiva smíšeného, kde nepřevládá nesavý zdící materiál jako je žula, rula, křemen, čedič, břidlice atd., avšak je ve zdivu přesto obsažen, a za předpokladu, že je kamenný stavební materiál vyzděn maltou, u některých starých domů hliněnou maltou, je šíření hydrofobizace taktéž spolehlivé. Tento nesavý kamenný stavební materiál, na rozdíl od savého zdícího a spojovacího materiálu (malty), se sice nenasytí jemným křemičitým gelem, ale savý okolní materiál postupně ano. Jednoduše lze říci, že tam kam pronikne kapilárně vlhkost, pronikne i jemný injektážní gel na základě fyzikálních a chemických procesů u Systému AquaStop Cream®.
Toto však platí v případě, že injektované zdivo neobsahuje nesavého zdícího materiálu více jak 30 % objemu nebo spíš obsahu ve zdivu. Pakliže injektované zdivo obsahuje více než 30% nesavého zdicího materiálu, není už výsledek ani u krémové injektáže spolehlivý, avšak i u tohoto ,,komplikovaného“ zdiva může krémová injektáž značně snížit procento zavlhání a s dalšími sanačními opatřeními, jako je aplikace sanační omítky s podporou hydrofobního protisolného podnátěru (penetrační protisolná bariéra) např. AquaSalt Stop® s případnými dalšími sanačními opatřeními, může být výsledek velmi spolehlivý a dlouhodobý.
Další příklady vhodného použití krémové mikroemulze AquaStop Cream® je u přírodního zdiva, které je méně či více savé, jako je zdivo z opuky, vápence, pískovce a jiných přírodních materiálů a u průmyslově vyráběných materiálů, jako je Ytong, škvárobeton, pórobeton, beton atd. V neposlední řadě se tato krémová injektáž dá použít pro plnohodnotné zhotovení dodatečné vodorovné izolace ve zdivu u všech druhů dutých cihel, např. Porothermu. Dále je nenahraditelná pro zhotovení hydroizolační clony v tenkých příčkách (např. 50 – 100 – 150 mm), neboť u těchto tlouštěk zdiva se jen těžko dá v praxi zhotovit naplnění zdiva tekutými injektážními prostředky dle norem na průřez zdiva. Krémová injektáž je v tomto případě taktéž jedinečně účinná, jelikož se vyvrtané otvory v těchto tenkých příčkách vyplní silanovým krémem, to je obsah vrtů vysoce koncentrovaným injektážním krémem AquaStop Cream® a tím je dodržena spotřeba krému dle normy na danou tloušťku zdiva, je účinnost neohrožena. Jak jsme již podotkli, vodorovná izolace zdiva pro zamezení vzlínající vlhkosti nevzniká v momentě provedené výplně vrtů, ale na rozdíl od všech tekutých injektážních prostředků až následně po injektáži v určitém časovém horizontu (postupné, ale nezadržitelné šíření vysoké koncentrace hydrofobní aktivní látky ve svém obsahu).
Pokud se tato krémová injektáž Systému AquaStop Cream® provede bezchybně, a to v jakékoli tloušťce zdiva, je výsledek spolehlivý, jelikož hydrofobizaci okolí vyplněných vrtů nic nezastaví, protože probíhá na základě fyzikálních a chemických zákonů. obr.č 1. Ve zdivu postupně vzniká při reakci s podkladem polymerní silikonová pryskyřice, která není dále rozpustná a dispergovatelná ve vodě. Vzniklá polymerní pryskyřice vytvoří trvalou horizontální clonu, která brání dalšímu pronikání vlhkosti. Transport vody v kapilárním systému zdiva je přerušen, čímž dochází k vysychání zdiva v cloně a samozřejmě nad clonou vytvořenou krémovou injektáží. Materiál zdiva si zachová původní fyzikálně-mechanické parametry.

Systém AquaStop Cream – Generální partner vědeckého festivalu týdne AKADEMIE VĚD pro rok 2021 a rok 2022

Evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, ale i z jiných států EU. Nejsou započteny osob. odběry, tel. objednávky a objednávky našich distributorů v EU


Z každé objednávky ukládáme část finančních prostředků na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
596.060 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
52.458 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ SPODNÍ STAVBY

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268