Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Jak otestovat funkčnost systému AquaStop Cream v domácích podmínkách

Tento článek je publikován na našich webových stránkách z důvodu, že se občas stává anebo dostaneme informaci od zákazníka, že si nejprve přípravek AquaStop Cream® pro sanace vlhkého zdiva svépomocí na malém rozsahu své nemovitosti vyzkouší a po zhodnocení účinnosti si zakoupí celkové množství na kompletní rozsah injektáže zdiva. Toto není tak časté, ale je jasné, že se toto občas stává, a to nejen u našich výrobků. Vše je naprosto v pořádku, ale je potřeba tuto tzv. zkoušku zhotovit tak, aby byla skutečnou zkouškou a dalo by se z ní vyvodit objektivní závěr.
Pokud zákazník zhotoví injektáž na jedné délce zdiva např. jednoho pokoje, bude zkouška účinnosti vcelku objektivní. Je ale třeba i u tohoto rozsahu injektáže pro zamezení vzlínající vlhkosti počítat s tím, že pokud navazující zdi z jedné či druhé strany jsou zednicky provázány a pokud i tyto zdi trpí vlhkostí, může se vlhkost přemosťovat z bočního směru nad linii injektáže do již dodatečně odizolovaného zdiva, nazvěme ho zkušební zdivo, a to nad clonu, vzniklou krémovou injektáží. Vlhkost se z bočního směru velmi pravděpodobně nebude šířit daleko, ale krajní části do určité vzdálenosti zdiva, již dodatečně odizolované naším Systémem AquaStop Cream®, mohou vykazovat vlhkost z výše uvedených důvodů. Vzdálenost možného bočního vlhkostního doběhu ze zdiva zavlhlého do zdiva již odizolovaného závisí na procentuální vlhkosti v neodizolovaných zdech. Ale, jak jsme již uvedli, boční dotace vlhkosti by neměla býti zásadní a tak tento modelový příklad je vcelku pro objektivitu vhodný.
Co je ale pro případnou zkoušku naprosto nevhodné, je zkoušet injektážní krém na lokálním místě jedné délky zdiva trpícího vlhkostí. Dle předchozího modelového popisu nemá již cenu vysvětlovat důvody naprosté neobjektivity zkoušky. Tato lokální zkouška se dá použít pouze pro případ, že zdivo je vyzděno např. z kamenného materiálu a není jasné, jaká poréznost je u tohoto kamenného zdiva a lokální injektáž může prověřit dispergovatelost, clonování injektážního krému do těchto kamenných či betonových konstrukcí. Pokud se injektážní krém AquaStop Cream®  bude šířit do struktury těchto méně porézních materiálů, je velmi pravděpodobné, že výsledek u těchto druhů málo savých, porézních materiálů, bude uspokojivý, tj. funkční.
Tyto zkoušky nejsou nutné u druhů zdiva, které jsou dostatečně zavlhlé z příčiny kapilárně vzlínající vlhkosti, jelikož kam pronikne vzlínající vlhkost, tam je zdící materiál dostatečně porézní a tím i dispergace vysoce hydrofobní účinné látky obsažené v našem injektážním krému je spolehlivá. Dalo by se také říci, že kam pronikne vzlínající vlhkost, postupně pronikne aktivní látka injektážního krému a naopak. Voda, respektive vlhkost ve zdivu je totiž nosičem aktivní látky (hydrofobní látka se navazuje na vlhkost obsaženou v pórech a i těch nejjemnějších kapilárách zdiva) a to je nesporná přednost a jedinečnost našeho systému. Na závěr je ještě třeba podotknout, že při zhotovení zkoušky injektáže je nutné dodržet náš technologický postup, ale to je samozřejmé. A nebo i toto je možné. Klikněte níže na červené tlačítko.

ZA NÁS MLUVÍ VÝSLEDKY

injektaz zdiva

 

Systém AquaStop Cream – Generální partner vědeckého festivalu týdne AKADEMIE VĚD pro rok 2021 a rok 2022

Evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, SR i jiných států EU. Nejsou započteny osob. odběry, tel. objednávky a odběry distributorů EU


Z každé objednávky ukládáme část finančních prostředků na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
587.440 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
50.838 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ SPODNÍ STAVBY

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268