Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916

Diskuzní fórum a recenze

Tento článek na téma diskuzní fóra a hodnota jejich recenzí vkládaných na internetu jsem zveřejnil z důvodu možnosti vysvětlení problematiky těchto portálů a také proto, že se to bezesporu nejen nás také týká. Portály jsou cílené na daná témata a tím mají sloužit k diskuzi na danou oblast a její problematiku a také pro ohodnocení výrobku či služby. V naší oblasti jsou tato diskuzní fóra zaměřená na sanace vlhkého zdiva. Diskuze či recenze by měla přinášet vzájemnou osvětu, předávat si rady, postřehy, poznatky a názory na různé technologie a zkušenosti s nimi atd. Čili tyto portály považuji v těchto případech za bezesporu užitečné. Až potud je vše dobré, dalo by se říci velmi prospěšné a přínosné pro jednotlivé aktivní, ale ve většině případů návštěvníků těchto portálů, spíše pasivní aktéry a čtenáře.
Ale tato diskuzní fóra se, jako skoro vše, dají zneužít k různým zájmům, bezplatné a přesto účinné reklamě a nekalým praktikám. Velmi často se vyskytující praktiky jsou v podstatě dvě. Někoho či něco poškodit anebo naopak si bezplatně dělat reklamu. Pokud chce kdosi (konkurence, nepřející soused apod.) někomu udělat špatnou reklamu a poškodit výrobek, práci, službu a tím zejména firmu, tak není bohužel vůbec problém na těchto portálech tohoto docílit.
Co ale v oblasti stavební? Počítáme s těmito praktikami, tak jako je to u recenzí hotelové degustace či zázračného krému? Promiňte mi tento použitý příměr, ale jen chci poukázat na fakt, že obrana na pomluvu je těžká, respektive stín pochybování již nezmizí, ač budete reagovat na tyto příspěvky sebevěrohodněji a odborněji a naopak, pro bezplatnou a vcelku účinnou reklamu, chválení své práce, výrobku, služby stačí těmto „inzerentům“ pár minut. Za dlouhá léta v oblasti obchodu, tj. naší výroby a prodeje sanačních materiálů, ale i praxe realizací staveb jsem zaregistroval jeden jediný negativní příspěvek a tím, že byť tento jeden negativní příspěvek by nás nemusel jakkoliv znepokojovat, opak je pravdou. Své úvahy zveřejňuji jako prevenci možných vyvolávaných předsudků či závěrů a doufám i jako podnět pro zamyšlení.
Pro úplnější rozbor mého názoru na recenze a diskusní fóra bych neměl zapomenout ještě na skupinu spokojených zákazníků. Spokojení zákazníci nemají potřebu výrobek, službu, a opět tím firmu, až na výjimky, veřejně chválit. Berou to jako samozřejmost. To je ale naprosto pochopitelné. Když si koupí zákazník cokoli na trhu a je s daným výrobkem, věcí, službou atd. spokojen, nemá mnoho důvodů na internetu výrobek či službu chválit. To je přirozené a vůbec se tomu není důvod divit a ani, dle mého názoru, by žádný výrobce či poskytovatel služby toto neměl očekávat. Ale abych nezapomněl ještě na dvě a asi poslední mě napadající úvahy. Ta jedna je, že samozřejmě nejsou jen recenze vymyšlené a zkreslené, jsou i pravdivé, ať v pochvalné či záporné rovině.
Poslední myšlenka, která mne napadá v souvislosti s recenzemi je ta, že když si někdy pročítám některé názory, komentáře, např. na technologie a postupy používané v oblasti sanace vlhkého zdiva, někteří recenzenti komentují určitá témata zásadně skepticky a neodborně a tím celá možná diskuze tak trochu pozbývá smysl či nesprávně ovlivňuje ostatní čtenáře, a to je škoda. Ale taktéž se v těchto fórech/diskusích najdou i fundované a odborné názory. Takže můj rozbor míry přínosu diskusí, názorů a recenzí na těchto fórech pro laickou veřejnost je ten, že by si jejich čtenáři měli zachovat určitý nadhled nad některými příspěvky a pokusit se načerpat potřebné informace, a tyto jimi načerpané informace ještě probrat se specialisty. Tím ale nechci znevažovat diskusní fóra založená na danou tématiku, avšak výše uvedená úskalí těchto diskuzních a hodnotících portálů jsou opravdová.
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

Nákupní košík

Systém AquaStop Cream – Generální partner pro TÝDEN AKADEMIE VĚD ČR

tyden akademie ved

K dnešnímu dni evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, SR i jiných států EU. Nejsou započítávaný osobní odběry.


Z každé objednávky ukládáme 10 Kč na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
398.870 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
17.820 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

Vodorovné řezy pro bezchybné navrtáníÍ OBVODOVÉHO ZDIVA

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268