Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916

Vhodné teploty pro Systém AquaStop Cream®

Teplota pro injektáž vlhkého zdiva Systému AquaStop Cream®, ale i minimálně 14 dní po aplikaci, by neměla zásadně klesnout pod bod mrazu. Všeobecně se uvádí spodní limit aplikace do 5 stupňů Celsia. Tento doporučovaný teplotní limit aplikace se většinou uvádí i např. pro omítání omítek, štukové a stěrkové povrchy, většinu nátěrů, lepení dlažeb atd. Je to ve většině případech u stavebních materiálů, které jsou zpracovávány a aplikovány tzv. mokrým procesem. Z praxe ale víme, že když se tento dolní limit zásadně „neobejde“, nemá to zásadní vliv na kvalitu výsledku. Je to spíše nutně uvedený teplotní spodní limit aplikace uváděný výrobci, včetně nás, pro poskytnutí informace pro zákazníky.
Pro udělení Certifikace výrobku státní zkušebnou je uvedení v Technickém listu tato informace také povinná. Vždy se musí nějaký teplotní limit nastavit, aby se to „nezvrhlo“ u stavebníků, vlastníků nemovitostí a zejména u stavebních firem v to, že se tyto limity nebudou brát vážně, bez jakékoliv odpovědnosti. U některých materiálů jsou tyto teplotní limity pro aplikaci naprosto nutné dodržovat, tj. že jsou zásadní. V případě injektáže Systémem AquaStop Cream® to není tak absolutní. Když se vezme v potaz termoizolační vlastnost zdiva a v temperovaných stavbách naakumulovaná a dotovaná určitá teplota ve zdivu, je spíše limit v praxi pro aplikaci již zmiňovaný bod mrazu. Ale pod tento bod mrazu by teplota neměla klesnout ani v nočních hodinách, což je v zimním období vždy zrádné a časté. Přes den může být plus 10 stupňů a v noci 5 pod nulou.
V případě, že se zhotovuje dodatečná vodorovná izolace nadzemního obvodového zdiva Systémem AquaStop Cream® a to z vnitřní strany domu a dům je zateplen např. polystyrénem, je tento limit ještě o něco nižší. Všeobecně je samozřejmě lepší (jistější) tyto práce provádět při teplotách vyšších, tj. minimálně nad bodem mrazu. Pokud se stavba nenachází v horských oblastech, kde jsou teploty podstatně nižší, ještě měsíc říjen a většinou minimálně první polovina listopadu jsou období pro injektáž vhodná. Ale musí se už teplota sledovat. Ale to je určitě jasné. Říjen a většinou i listopad v oblastech s nižší nadmořskou výškou jsou měsíce v současných klimatických podmínkách ještě „bezpečné“. Podstata odpovědi na vhodné teploty platí pro zdivo obvodové nad úrovní terénu. U zdiva vnitřního se dá injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream® zhotovovat za určitých podmínek celoročně. Jednak je uvnitř budovy vždy tepleji a v případě nutnosti se dá také temperovat. To samé platí pro injektáž obvodového zdiva pod úrovní terénu od hloubky 800 mm, kde již nedochází k promrzání terénu, natož zdiva. V těchto případech se dají z vnitřní strany objektu tyto práce provádět za určitých okolností celoročně. Všeobecné pravidlo pro Systémem AquaStop Cream®. Krátkodobý a nízký pokles teploty pod bod mrazu okolního ovzduší, myšleno v hodinách, by neměl způsobit promrznutí zdiva, a to je to, o co v podstatě jde. V předešlé větě je v podstatě shrnuto vše, co je kritériem pro rozhodnutí zahájení či nezahájení injektáže v předzimním a zejména zimním období.

Nákupní košík

Systém AquaStop Cream – Generální partner pro TÝDEN AKADEMIE VĚD ČR

tyden akademie ved

K dnešnímu dni evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, SR i jiných států EU. Nejsou započítávaný osobní odběry.


Z každé objednávky ukládáme 10 Kč na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
398.870 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
17.820 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

Vodorovné řezy pro bezchybné navrtáníÍ OBVODOVÉHO ZDIVA

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268