Bioklimatická omítka

Bioklimatická omítka
Nejlepšího klimatu v místnosti dosáhnete s bioklimatickou omítkou. Co vlastně potřebujeme, abychom se doma cítili příjemně? I když si to ne vždy uvědomujeme, vlhkost je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují kvalitu našeho bydlení a toho, jak se doma cítíme. Rozsah relativní vlhkosti mezi 40 a 60 % vnímáme jako příjemné klima v místnosti. Tajemství optimální pohody v interiéru spočívá ve vyvážené vlhkosti vzduchu, která je rovnoměrně udržovaná. Toho se nám ale mnohdy nedaří dosáhnout. Řešením je bioklimatická omítka.
sanace vlhkého zdiva
Bioklimatická omítka je totiž díky svým vlastnostem přirozený regulátor vlhkosti v domě. Klimasan Perlit je minerální omítka na bázi vápna a bílého cementu. Je vysoce prodyšná a přirozeně dokáže regulovat vlhkost. Díky jemné a mikroporézní struktuře je regulace vlhkosti znásobena. V praxi to znamená, že bioklimatická omítka dokáže absorbovat více vlhkosti v kratším časovém horizontu oproti běžným sanačním omítkám. Jakmile vlhkost v místnosti klesne, klimatická omítka ji začne uvolňovat pomalu a rovnoměrně do vzduchu.
Mezi důležité schopnosti bioklimatické omítky patří její vysoká odolnost proti vlhkosti s protiplísňovou vlastností. Výsledky zkoumání dokazují, že klimatická omítka pomáhá udržovat ideální vlhkost v místnosti mezi a to je 40 a 60 %. Obsah vápna v omítce navíc výrazně snižuje riziko napadení této omítky mikroorganismy, protože vysoká hodnota pH 12 až 13 zajišťuje protiplísňové (působící proti plísním) a antibakteriální vlastnosti, které nemá žádná jiná omítka. Velkou výhodou je její antistatický povrch, to znamená, že zabraňuje usazování jemných prachových částic na jejím povrchu.
Bioklimatická omítka absorbuje 3 – 4krát více vlhkosti než běžná sádrová omítka a zároveň dokáže absorbovat a uvolňovat podstatně větší množství vody než klasická omítka. Tato vysoce propustná lehčená omítková malta je vhodná do všech interiérů a přispívá tak ke zdravému bydlení a komfortnímu vnitřnímu klimatu po celý rok.
Neobsahuje žádné škodlivé látky. Se svým účinkem regulujícím vlhkost a klima vytváří zdravé a pohodlné klima v místnosti po celý rok. Poskytuje ochranu proti plísním, snižuje VOC (těkavé organické sloučeniny) a váže škodlivý CO2.
Rychlá zpracovatelnost. Se zrnitostí 1 mm je bioklimatická omítka perfektní pro ruční i strojní zpracování. Kromě toho přesvědčí zrychlenou dobou vyzrání a to mezi 90 a 150 minutami, v závislosti na počasí a povrchu.
bioklimaticka omitka

TRUMF sanace s.r.o. Váš specialista na sanace vlhkého zdiva

Sanace vlhkých zdí

Sanace vlhkých zdí
Mokré stěny představují riziko nejen pro budovu ale také pro lidské zdraví, proto je zapotřebí vlhké zdivo řešit neprodleně. Napadení plísní, které ohrožují lidské zdraví, degradace omítek a zdiva zase ohrožuje budovu. Se zvyšujícím se pronikáním vlhkosti do zdiva, nábytek a předměty v místnostech hnijí a rozkládají se. Proto by sanace vlhkého zdiva neměla být dlouho odkládána.
sanace vlhkého zdiva

Injektážní krém AquaStop Cream

Zjistěte příčinu a podnikněte kroky.

Výkvěty solí, tvorba plísně, vlhké skvrny a degradace omítek jsou prvními příznaky vlhkosti ve zdech. V počáteční fázi nám může vlhkost zdiva napovědět zatuchlý vzduch. Nejprve je ale třeba zkontrolovat, zda se nejedná o následek poškození jako je netěsné potrubí nebo prasklé vodovodní potrubí, popřípadě poškození odpadů. Pokud lze tuto příčinu vyloučit, mohlo by jít o kondenzaci vodní páry pronikající do zdiva zvenčí. Jako třetí varianta je, že může pronikat vlhkost, například ze země do zdiva následkem již dožilé, anebo zcela neexistující hydroizolace ve zdivu. Jak v případě akutního poškození rozvodů vody nebo odpadů, tak kondenzace vlhkosti nám obvykle při sanaci postačí odstranění příčiny a následné vysušení zdi. Typickými sanačními opatřeními jsou odstranění plísní a vysoušení stěny přívodem tepla a kvalitním větráním. Pokud je vlhkost zevnitř, jedná se o zásadní konstrukční vadu, která vyžaduje nákladnější sanační opatření.

Typické příčiny

Voda vzlíná skrze kapilární systém zdiva, protože vlhkost hledá vždy cestu nejmenšího odporu. Typickými příčinami jsou nefunkční hydroizolace zdiva, špatně provedená drenáž, vysoká spodní voda nebo nevhodné vnější obklady, jako jsou zateplení fasády apod.

Sanační metody

Pro každou vlhkou stěnu neexistuje obecně správný a účinný způsob sanace vlhkého zdiva. Sanační zásahy je nutné individuálně přizpůsobit situaci.
sanace vlhkého zdiva

Sanace vlhkého zdiva – sanační omítka

Na výběr jsou tyto metody:

Podřezání zdiva

Podstatou tohoto postupu je, že u průchozích spár stěn z cihel nebo kamene se do spár pomocí vhodného stroje vtlačí žebrovaný plech z chromové oceli o tloušťce 1,2 mm.
sanace vlhkého zdiva

Dokončení sanace vlhkého zdiva – sanační omítka

Chemická injektáž

Vzhledem k tomu, že zdivo má obvykle ve struktuře dutiny, lze je použít k nanesení vysoušecí a těsnicí hmoty. Krémové injektážní hmoty se vstřikují do vrtů, a po své průběžné penetraci skrz zdivo vytvoří voděodolnou vrstvu. Dnes je krémová injektáž zdiva hojně využívanou metodou koncovými spotřebiteli, jelikož se dá provádět svépomocí. Sanace vlhkého zdiva je soustava několika sanačních technologií, které bez sebe nemusí dobře fungovat. Pokud si tedy nejste jistí proč Vaše zdivo vlhne, můžete se obrátit na naší jedinečnou poradnu pro oblast sanace vlhkého zdiva, anebo využít naší poradenskou linku 731 565 565.
sanace vlhkého zdiva

Aplikace protisolného podnátěru pod sanační omítku AquaSalt Stop


TRUMF sanace s.r.o. Váš specialista na sanace vlhkého zdiva