Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Dobrý den
přemýšlím o injektáži pomocí vašeho creamu.
Popis situace Starý řadový barák z konce 18 století převážně kamenné zdivo (opuka). Za dvorkem se zdvihá svah a na druhou stranu přes silnici potok. Úroveň vnitřní podlahy zhruba 20 a 100cm nad terénem. Přibližně před 20 léty provedena částečná hitroizolace. Na tehdejší podlahu položena IPA a ta byla částečně z vnitřní strany prodloužena do poloviny síly zdi (cca 100 cm)s přehrnutím na horu. Jedná se zhruba o třetinu uvažované vzdálenosti. Na ní 5 cm polystyrén a pak vrstva betonu v každé místnosti jinak vysoká, aby se docílila jednotná výška podlahy. Z vnitřní strany je sanační omítka. Paradoxně v místě kde se podlaha nachází nejvíce nad terénem dochází k degradaci omítek.
Injektáž bych prováděl z venkovní strany a zajímalo by mne, kde by byla nejvhodnější výška injektáže.
Nad podlahou 10cm jak doporučujete nebo ve výšce betonové podlahy případně se co nejvíce přiblížit k vrstvě IPY nebo polystyrénu byť odhadem, aby se vytvořila jednolitá vrstva.
Děkuji
S pozdravem Pavel Novák

  • Pavel Novák stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Nováku.
Ve vašem případ je rada vcelku jasná a snadná. Tím, že budete provádět injektáž z venkovní strany a terén je pod novou skladbou podlahy, injektážní linii zhotovte ve spáře nad vodorovnou hydroizolací IPA, která je na podkladovém betonu, tj. v místě tepelné izolace podlahy (dbejte zvýšené důslednosti pro správné odměření!). V případě, že zdivo není vyzděné na vodorovné průběžné spáry, injektážní linii zhotovte taktéž ve výšce tepelné izolace, která je v souvrství skladby podlahy. Ve Vašem případě by byla škoda vlhkost zastavovat až nad konečnou, vrchní skladbou podlahy (nulkou). Nad nulou podlahy byste provedl injektáž, pokud byste nemohl vrtat z venkovní strany a podlaha by byla stávající a nebyla by předmětem rekonstrukce. Ale ve Vašem případě postupujte dle mého doporučení. Přikládám modelový nákres:

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Děkuji za potvrzení mé domněnky a přeji hezký den.

  • Pavel Novák odpovězeno 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268