Co proti plísni ve sklepě?

Důvodů pro výskyt plísně a vlhkosti ve sklepě je hned několik. Mezi ty nejčastější patří špatná hydroizolace budovy, vysoká vlhkost vzduchu, nedostatečné větrání a nízká teplota.

Jak se zbavit plísně?

Plíseň není nic příjemného, i když se vyskytuje pouze ve sklepě. Pro naše zdraví je velice škodlivá. Kromě toho ničí i věci, které máme ve sklepě uskladněné.
Jestliže je sklep určený pro skladování ovoce a zeleniny, je velmi důležité jej, během celého roku, dokonale a pravidelně větrat. Také může pomoci jeho vybělení vápnem. Velmi častým důvodem pro vznik plísně je špatná nebo chybějící hydroizolace. Ta bývá příčinou vlhka a plísní především ve starších domech a zástavbách. Velký problém to může být v případě, že je sklep umístěný více pod úrovní okolního terénu nebo ve svahu. V tomto případě můžete využít injektáž zdiva. V pravidelných vzdálenostech se ve zdivu vyvrtají otvory a do nich se vpraví suspenze. Ta snadno proniká do pórů a vytvoří tak ochrannou clonu, která zabrání vzlínání vlhkosti.

Krémová injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream® 

Tato injektáž je koncipována tak, že ji každý zvládne svépomocí a výsledek je spolehlivý. Je určená pro koncové spotřebitele a to jak pro řemeslníky, tak i pro profesionální firmy.
Proč právě krémová injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream ®? Šíří se rovnoměrným kruhovým směrem a pomalu a tím dokáže nasytit všechny savé i méně savé průmyslově vyráběné i přírodní zdící materiály. Musí se však dodržet doporučené vodorovné vrtání. Krém na bázi silanu se ve vlhkém prostředí postupně rozpouští, dispergenuje a snadno proniká do pórů. Tuto vlastnost nemá žádná jiná injektážní hmota. Díky tomu je injektáž Systémem AquaStop Cream®, ve své kategorii, jedinečná. Zhotoví dokonalou hydroizolační clonu ve zdivu, tím zamezí vzlínání vlhkosti a vzniku plísně.